Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Machu Picchu’da 1402 turist kurtarıldı

29 Ocak, 2010 | 16:03

Machu Picchu İnka medeniyetinin günümüze ulaşan tarihi kenti Machu Picchu’da 4 gündür hava muhalefeti sebebiyle mahsur kalan turistlerden 1402’si kurtarıldı.

Peru’da şiddetli yağışların neden olduğu sel ve toprak kayması nedeniyle mahsur kalan turistlerden 1402’sinin kurulan hava köprüsü sayesinde kurtarıldığı, 800 turistin ise halen mahsur durumda bulunduğu bildirildi.

Yetkililer, Machu Picchu ile İnka yolu arasında kurtarılmayı bekleyen 800 turist daha bulunduğunu, bu kişilerin de hava şartları izin verdiği takdirde bugün kurtarılacağını kaydetti.

Hükümetin 60 gün boyunca olağanüstü durum ilan ettiği ülkenin güneydoğu kesiminde şiddetli yağışlardan 7 kişi ölmüş, 13 bin kişi evsiz kalmıştı.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İnka, İnka Medeniyeti, İnka Yolu, İnkalar, Machu Picchu, Machu Picchu Antik Kenti, Machu Picchu Peru, Peru, Peru Hükümeti, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları