Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

M. Ali Yılmaz, Zigana Resort Alaçatı Hotel’i 200 milyon euroya satıyor!

29 Kasım, 2018 | 17:09

M. Ali Yılmaz, Zigana Resort Alaçatı Hotel'i 200 milyon euroya satıyor!

Trabzonspor’un eski Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Türkiye’nin turizmdeki önemli tatil bölgelerinden olan Çeşme Alaçatı’da bulunan Zigana Resort Alaçatı Hotel’i satıyor. Tek-Art şirketinden KAP’a yapılan açıklamada satış bedeli olarak 200 milyon euro belirtildi.

Türkiye’nin tanınmış iş insanlarından, eski bakan ve Trabzonspor’un eski Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, İzmir Alaçatı’da bulunan Zigana Resort Alaçatı Hotel’i satışa çıkardı. Tek-Art şirketinden KAP’a yapılan açıklamada satış bedeli olarak 200 milyon euro belirtildi.

M. Ali Yılmaz, Zigana Resort Alaçatı Hotel’i 200 milyon euroya satıyor

200 milyon euroya satışa çıkarılan Alaçatı’da Çeşme’deki Zigana Resort Alaçatı Hotel ile ilgili olarak, ünlü iş insanı Mehmet Ali Yılmaz’ın yüzde 31,29 hissesi bulunan Tek-Art İnşaat’tan yapılan açıklamaya göre, 80 bin 966 dönümlük dev bir araziye sahip olan tesiste 102 oda ve 65 villa yer alıyor.

Tek-Art İnşaat’tan konu ile ilgili KAP açıklamada şöyle denildi:

“30.09.2018 tarihli finansal tablolarımızda 107.459.454 TL defter değerine sahip Resort Zigana Alaçatı Hotelin Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Soner Yılmaz’a 200.000.000 evro üzerinden satış yetkisi verilmesi hususunda oy birliği ile karar verildi.

Bu arada yüzde 52 hissesi halka açık olan Tek-Art İnşaat şirketinin kalan hisseleri ise Mehmet Ali Yılmaz ve oğlu Soner Yılmaz’a ait.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çeşme alaçatı, KAP, Mehmet Ali Yılmaz, Tek-Art, Zigana Resort Alaçatı Hotel,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları