Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lykia Antalya’ya yeni yatırım yapıyor

05 Mayıs, 2010 | 14:57

LykiaGroup Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Silahtaroğlu, LykiaWorld Antalya’da mevcut 1200 yatağa ek olarak 1400 yataklı kapasite artırımı yapacaklarını ve Antalya’nın dünya turizmindeki konumunu bu yatırımla daha da güçlendireceklerini söyledi.

Burhan Silahtaroğlu, tatil sektörü için esnek yeni bir devre tatil sistemi getirerek Antalya’yı özellikle İstanbullu aileler için bir cazibe merkezi yapacaklarını kaydetti.

Hürriyet Gazetesinde yer alan habere göre, 20’inci yıl değerlendirmesini yapmak üzere şirket üst yöneticilerinin de katılımıyla İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Burhan Silahtaroğlu, turizm sektöründe markalaşmak ve farklılaşmak için yeni yatırımlar planladıklarını belirterek “LykiaGroup olarak, 20 yıldır sürekliliğini korumuş ve uluslararası platforma taşınmış tek Türk resort markası olmaktan dolayı gururluyuz” dedi.

20 yıldır sürekli yeniliklere imza attıklarını kaydeden Silahtaroğlu, ilk aile konseptini kendilerinin başlattığını, Çocuk Cenneti ile sektörde devrim yaptıklarını, Kapadokya’daki balon ve Fethiye’deki yamaç paraşütü ile trend yarattıklarını vurgularken, Türkiye’de gittikleri her bölgeyi turizme kazandırdıklarını ve bu bölgeleri bir turizm kasabası haline getirdiklerini ifade etti. LykiaGroup olarak Akdeniz çanağının ilk Links Golf sahasını hizmete açtıklarını belirten Silahtaroğlu, LykiaWorld Antalya’da mevcut 1200 yatağa ek olarak 1400 yataklı kapasite artırımı için tahsis aldıkları bu yatırımla villa ve konaklama tesisi yapacaklarını söyledi.

Silahtaroğlu, yeni yatırım hakkında bilgi verirken, bu yatırımla devre tatil sistemine farklı ve yeni bir bakış açısı getireceklerinin altını çizerek şunları söyledi:

“Kanımca Akdeniz’de bile olmayan bir ürün paketiyle konuklarımıza birçok fırsat sunacağız. Gelir seviyesi yüksek olan yabancı turistler buraya gelip villa kiraladıklarında, kendilerine özel bir plaj, bir golf arabası ve seyyar telefon tahsis edilecek. Masaj dahil her türlü hizmet ayaklarına kadar götürülecek. Ayrıca İstanbullulara da trafik sıkışıklığından dolayı hafta sonları veya kısa süreli İstanbul’dan kaçıp her türlü spor ve dinlenceyi tadabileceği bir resort olarak hizmet vermek istiyoruz. İsteyen ailelere kayar devre mülk sistemi ile sene başında yaptıkları toplu ödeme karşılığı esnek dönemlerde tatil yapma olanağı sağlayacak konaklama imkanları sağlayacağız. Bu senelik kayar devre mülk sisteminin büyük ilgi göreceğine inanıyorum.”

Burhan Silahtaroğlu, kayar devre mülk sistemi ile Antalya’yı özellikle İstanbullular için bir resort haline getirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Özellikle kış aylarında ailecek bu tesise geldiklerinde isteyen golf oynayacak, isteyen ata binebilecek, isteyen yüzecek, isteyen de balıkçılık yapabilecek. Burada çok güçlü bir altyapı var. Esnek sistem ile belirlenen sınırlar içinde isteyen istediği zaman ve istediği süreyle tesislerde kalabilecek. Bu İstanbul için büyük bir fırsattır” dedi. Silahtaroğlu, turizmde rekabetin ağırlıkla fiyat rekabeti olarak yürütülmesinden yakınarak “Bence fiyat rekabetine dayalı hizmet anlayışını artık bırakmalıyız. Yeni ürünler geliştirerek, ürün çeşitliliğini artırarak rekabet olmalı. Biz Lykia olarak her zaman yeni ürünler geliştirmeyi ve gittiğimiz her bölgeyi turizme kazandırmayı ilke edindik. Bu özelliğimizi de her zaman sürdürmeye kararlıyız” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Burhan Silahtaroğlu, Burhan Silahtaroğlu Kimdir, LykiaGroup, LykiaGroup Bilge Kasırga, LykiaGroup Haberleri, LykiaGroup Yönetim Kurulu Başkanı, LykiaWorld Antalya, LykiaWorld Antalya Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları