Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lutfhansa’nın A380 uçağı İstanbul’a Türk bayrağıyla indi

19 Mart, 2011 | 16:09

Lufthansa Havayolları’nın filosuna yeni katılan dünyanın en büyük uçağı A380, İstanbul’a indi.

Uçağı başarılı şekilde indiren Alman pilotlar, kokpit camından Türk bayrakları dalgalandırarak terminal körüğüne yanaştı.

Frankfurt’tan havalanıp Varşova’ya uğrayan dev uçak, saat 12.20’de Atatürk Havalimanı’na yolcusuz olarak geldi. Uçağın park ekmesi esnasında 40 kadar yer hizmeti çalışanı görev yaptı. Havalimanının diğer birimlerinde çalışanlar da uçağı görmek için aprona geldi. Boş olarak gelen çift katlı uçağın üst katlı ekonomi, first ve business koltuklarla donatıldı.

Uçağın inişinden önce havalimanında Türkçe açıklama yapan Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Gregor Wende, şu anda filolarında 5 adet A380 bulunduğunu ve son aldıklarını tanıtım uçuşu için İstanbul’a getirdiklerini anlattı. Wende uçak sayısını 8’e çıkarmak istediklerini belirtti.
Uzunluğu 73 metre, yüksekliği 24 metre ve kanat boyu 79 metre olan A380’in yaklaşık 2 saat kaldıktan sonra Malta’ya devam edeceği bildirildi.

Lufthansa A380 yolcu uçağında toplam 526 koltuk bulunuyor. Şirket halihazırda filosundaki dört adet Airbus A380 uçağını Tokyo, Beijing, Johannesburg ve New York hatlarında kullanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gregor Wende, Lufthansa Gregor Wende, Lufthansa İstanbul, Lufthansa Türkiye, Lufthansa Türkiye Genel Müdürü, Lutfhansa, Lutfhansa Havayolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları