Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lufthansa’nın son gözdesi Norwegian Air!

19 Haziran, 2018 | 15:45

Lufthansa'nın son gözdesi Norwegian Air!

Lufthansa’nın son gözdesi Norwegian Air… Almanya’nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Lufthansa, Internation Airlines Group’a (IAG) rakip çıkarak, Norwegian Air ile ilgilendiğini açıkladı.

Almanya’nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Lufthansa, Internation Airlines Group’a (IAG) rakip çıkarak, Norwegian Air ile ilgilendiğini duyurdu.

Lufthansa CEO’su Carsten Spohr, Norwegian Air ile görüşme halinde olduklarını ifade etti.

Lufthansa’nın son gözdesi Norwegian Air!

Almanya’da yayın yapan Sueddeutsche Zeitung gazetesine konuşan
Carsten Spohr konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Avrupa havacılık sektöründe herkes herkesle konuşuyor. Yaklaşan bir konsolidasyon dalgası var. Bunun anlamı ise şu: Biz de Norwegian ile görüşme halindeyiz.” yorumunda bulundu.

Spohr’un bu açıklamasının ardından Norwegian’ın hisselerinde % 10 oranında yükseldi.

Carsten Spohr, Norwegian’ın Lufthansa için uygun olup olmadığı şeklindeki soruyu ise, “Satın almalar her zaman stratejik değer, fiyat ve anti-tröst meselesidir. Bu sorunun kolay bir yanıtı yok.” diye yanıt verdi.

Lufthansa’nın Norwegian’ı satın almak istediğine dair haberler Norwegian’ın CEO’su Bjorn Kjos da tarafından doğrulandı.

Kjos yaptığı açıklamada, “Lufthansa şu anda danışmanlarımızla görüşme halinde. Ben de Lufthansa’nın patronuyla şu anda mesajlaşıyorum.” dedi.

Lufthansa’nın patronu ile n konuştukları hakkında yorum yapmayan Kjos, “Ancak şirketi satmak için biraz erken olduğu kanaatindeyim.” diye konuştu.

Dünya devi Lufthansa’nın 129 bin çalışanı var

Air Dolomiti’den Austrian Airlines’a, Brussels Airlines’tan Eurowings’e ve SunExpress’a kadar çok sayıda hava yolu şirketinin ortağı olan Lufthansa, geçtiğimiz yıl iflas eden AirBerlin’in yarından fazlasını da satın almıştı.

Filosunda 279 uçak bulunan ve 220 destinasyona uçan Lufthansa’nın 2017 rakamlarına 35.5 milyar euro cirosu ve 129 bin çalışanı bulunuyor.

Alman devi Lufthansa’nın iştiraki bulunan diğer şirketler ise şöyle:

Eurowings Europe, Luftfahrtgesellschaft Walter, Lufthansa Cargo, Lufthansa CityLine, Swiss International Air Lines Edelweiss Air, AeroLogic.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AeroLogic, Air Dolomiti, Carsten Spohr, Internation Airlines Group, Lufthansa, Lufthansa cargo, Lufthansa CEO'su, Lufthansa CityLine, Norwegian Air, Norwegian'ın CEO'su Bjorn Kjos, Sunexpress, Swiss International Air Lines Edelweiss Air,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları