Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Gregor Wende THY’yi övdü

28 Nisan, 2011 | 10:04

Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Gregor Wende, Türkçe yaptığı açıklamada Türk Hava Yolları’nı (THY) övdü.

THY’nin dünya standartlarında bir şirket haline geldiğini anlatan Gregor Wende, DO&CO’nun ikramlarının da kaliteli olduğunu söyledi.

Eşi Türk olan Lufthansa yöneticisi Gregor Wende, Atatürk Havalimanı muhabirleri ile sohbet etti. 2010 yılında Türkiye ile Almanya arasında yaklaşık 1 milyon yolcu taşıdıklarını kaydeden Wende, “Türkiye’ye 55 yıldır uçuş düzenliyoruz. 1 Nisan’da Antalya Münih arasında uçuş başlattık. Geçen yıl Ağustos’ta da Bursa ile Münih arasında haftada 3 uçuş başlattık. Bugün Türkiye ile Almanya’nın bazı şehirleri arasında haftada 74 uçuş yapıyoruz. Lufthansa bünyesinde çok sayıda pilot ve hostes çalıyor.” dedi.

Sunexpress ile de turistik bir ortaklık içinde olduklarına işaret eden Wende, bunun güzel bir ortaklık olduğunu belirtti.

SLOT ALAMADIK

THY’nin dünya standartlarında bir havayolu şirketi haline geldiğine işaret eden Wende, DO&CO’nun da ikramda çok kaliteli olduğuna dikkat çekti. Lufthansa yetkilisi, Frankfurt’a İstanbul’dan haftada 3 sefer düzenlediklerini 4 sefer için slot istediklerini ancak yoğunluk nedeniyle izin verilmediğini ifade etti.

Gregor Wende, bu yılın ilk 4 ayında Almanya Türkiye arasında yolcu sayısının yüzde 6 civarında arttığını yıl sonuna kadar yüzde 15’lik bir artış beklediklerini izah etti.

22 yıl evvel Türkiye’ye geldiğini söyleyen Wende, Ankara ve Antalya’da görev yaptığını Türkçe’yi eşi Sibel Wende’nin de yardımıyla öğrendiğini dile getirdi. Çin’de yaşayan 26 yaşında Ceren isimli bir kızları olduğunu söyleyen Alman enişte, en çok barbunya pilakiyi sevdiğini belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gregor Wende, Gregor Wende röportaj, Lufthansa Türkiye, Lufthansa Türkiye Genel Müdürü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları