Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lufthansa pilotları grevde

22 Şubat, 2010 | 12:18

Lufthansa pilotları grevde Alman Havayolu şirketi Lufthansa pilotları ücret artışı ve iş güvenliği talebiyle 4 günlük greve başladı.

Luftansa havayolları pilotlarının başlattığı grev sebebiyle binlerce uçuş iptal edildi.

4 bin kadar pilotun katıldığı grevin hava yolu ulaşımında tam bir kaos yaratması bekleniyor. Havayolu şirketi, iç hat seferlerinin yerine yolculara tren biletleri teklif ediyor ve dış seferler için başka havayolu şirketleriyle anlaşarak yolcularına yer bulmaya çalışıyor.

Perşembe gece yarısına kadar iş başı yapmayacaklarını söyleyen pilotlar bazı uçuş hatlarının ve bazı işlerin, maliyeti ucuza getiren yan havayolu şirketlerine devredilmesine karşı çıktıkları için grev başlattılar.

Pilotların bağlı olduğu sendika, hava yolu şirketinin giderek artan sayıda daha ucuza çalışan yabancı pilot kullanmaya başladığını söylüyor.

Grev başlamadan önce Almanya Ulaştırma Bakanı, eylemin sadece Lufthansa’ya değil, Alman ekonomisine de zarar vereceğini söyledi.

Avrupa’nın en büyük hava yolu şirketi olan Lufthansa bu grev nedeniyle 130 milyon dolar civarında zarara gireceğini tahmin ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya Ulaştırma Bakanı, Lufthansa, Lufthansa Havayolları, Lufthansa Pilot, Lufthansa Pilot Grev, Lufthansa Pilotları, Lufthansa Pilotları Grev,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları