Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lufthansa pilotları grevde

22 Şubat, 2010 | 12:18

Lufthansa pilotları grevde Alman Havayolu şirketi Lufthansa pilotları ücret artışı ve iş güvenliği talebiyle 4 günlük greve başladı.

Luftansa havayolları pilotlarının başlattığı grev sebebiyle binlerce uçuş iptal edildi.

4 bin kadar pilotun katıldığı grevin hava yolu ulaşımında tam bir kaos yaratması bekleniyor. Havayolu şirketi, iç hat seferlerinin yerine yolculara tren biletleri teklif ediyor ve dış seferler için başka havayolu şirketleriyle anlaşarak yolcularına yer bulmaya çalışıyor.

Perşembe gece yarısına kadar iş başı yapmayacaklarını söyleyen pilotlar bazı uçuş hatlarının ve bazı işlerin, maliyeti ucuza getiren yan havayolu şirketlerine devredilmesine karşı çıktıkları için grev başlattılar.

Pilotların bağlı olduğu sendika, hava yolu şirketinin giderek artan sayıda daha ucuza çalışan yabancı pilot kullanmaya başladığını söylüyor.

Grev başlamadan önce Almanya Ulaştırma Bakanı, eylemin sadece Lufthansa’ya değil, Alman ekonomisine de zarar vereceğini söyledi.

Avrupa’nın en büyük hava yolu şirketi olan Lufthansa bu grev nedeniyle 130 milyon dolar civarında zarara gireceğini tahmin ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya Ulaştırma Bakanı, Lufthansa, Lufthansa Havayolları, Lufthansa Pilot, Lufthansa Pilot Grev, Lufthansa Pilotları, Lufthansa Pilotları Grev,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları