Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lufthansa Havayolu pilotları greve gidiyor

18 Şubat, 2010 | 09:31

Lufthansa Havayolu pilotları greve gidiyor Lufthansa Havayolu pilotları 22 Şubat’tan itibaren dört günlük bir greve yapmayı planlıyor.

Pilotların üyesi olduğu sendika maaşlarda yüzde 6,4 oranında zam ve iş garantisi talep ediyor.

Lufthansa pilotları, şirketin yeni satın aldığı Avusturya Havayolları, Brüksel Havayolları gibi şirketlerde daha düşük maaşlara çalışan pilotları firmanın ana uçuşlarında da kullanmasından endişeli.

Sendika yaptığı açıklamada, pilotların yüzde 94‘ünün iş bırakma konusunda olumlu oy kullandığını açıkladı.

Sendika ve Lufthansa yönetimi arasındaki görüşmeler Aralık ayında çıkmaza girmişti. Sendika yetkilileri taleplerinin kabul edilmesi halinde Lufthansa’yla tekrar masaya oturabileceklerini belirtti.

Fakat şirket yönetimi pilotların taleplerini kabul etmeyeceğini ama sendika ile görüşmeleri sürdürmek istediğini açıkladı. Yöneticiler ayrıca grev sırasında da uçuşların etkilenmemesi için gerekli her türlü önlemi alacaklarını belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Lufthansa Havayolları, Lufthansa Pilotları, Lufthansa Pilotları Grev,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları