Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lufthansa Havayolları karını arttırdı

17 Kasım, 2017 | 18:35

lufthansa airberlin vdr

Air Berlin’in iflası sonrası, Almanya’daki uçak bileti fiyatları önemli ölçüde arttı. Bu durumdan en fazla kar eden ise Lufthansa Havayolları oldu.

Almanya’nın önemli hava yolları şirketlerinden olan Air Berlin’in iflası sonrası artan bilet fiyatları Lufthansa Havayollarının satışlarını arttırdı. Dünyanın sayılı hava yollarından biri olan Lufthansa’nın bu sayede aylık karını 100 milyon eurodan fazlaya çıkarması bekleniyor.

Wirtschaftswoche Dergisine konuşan rakip hava yollarından bir yetkili  “Her ay 100 milyondan fazla ek kar yapmaları gerekir” açıklamasında bulunurken, Lufthansa’dan bu konuda yorum yapılmadı. Durumun mart ayında yapılacak yıllık basın toplantısında açıklanması bekleniyor.

VDR Air Berlin’in Lufthansa tarafından devralınmasına yönelik kısıtlamaların yapılmasını istedi.

Almanya İş Seyahat Yöneticileri Birliği (VDR) ise Air Berlin’in Lufthansa tarafından devralınmasına yönelik kısıtlamaların yapılmasını istedi.

Derneğin yönetim kurulu üyesi Christoph Garnier, “Rekabeti aktif bir şekilde teşvik eden koşulları bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

VDR, diğer hava yolu şirketlerinden bir süre daha az karla yoluna devam etmesini ve fiyat savaşında Lufthansa’yı en az üç yıl tutmaya zorlamalarını talep ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air Berlin, Air Berlin Lufthansa, Almanya, Christoph Garnier, Lufthansa, Lufthansa Havayolları, Seyahat Yöneticileri Birliği, VDR, Wirtschaftswoche, Wirtschaftswoche Dergisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları