Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lufthansa grevi Almanya’da uçuşları tamamen durdurdu / Seyahat Haberleri

22 Nisan, 2013 | 15:19

Lufthansa-Strikes

Dünya Havayoulu taşımacılığının amiral gemisi Lufthansa’nın hizmet sendikası Verdi’nin yaptığı uyarı grevinden dolayı bugün yaklaşık bin 720 uçuştan bin 700′ü iptal edildi.

Sabah saatlerinde başlayan greve yaklaşık bin 800 çalışanın katıldığı ifade edildi. Verdi sendikasının çağrısı üzerine yer personelinin uyarı grevine gittiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, Lufthansa’nın planladığı 1,650 kısa mesafe uçuştan sadace yüzde 20′sinin yapılabildiği belirtildi. Öte taraftan, Lufthansa tarafından planlanan 50 uzak mesafe uçuşundan da sadece 6 tanesinin yapılabildiği kaydedildi. Yapılan grevde ülkenin diğer havayolu şirketi GermanWings ise etkilenmedi.

Lufthansa yolcuların www.lufthansa.com adlı şirketin resmi internet sitesinden uçuşlar hakkında bilgi almalarını istedi. Şirket ayrıca daha önce grevi bildirdiği için havalimanlarında bir yoğunluk ya da sıkışma beklenmediğini açıkladı.

Toplu sözleme görüşmelerinde işveren üzerine baskıyı artırmak isteyen Verdi sendikası Lufthansa’nın sunduğu teklifi müzakere edilemez olarak niteleyerek geri çevirmişti.

Sendika yaklaşık 33 bin teknik ve servis elemanlarının çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve yüzde 5,2 oranında ücret artışı talep ediyor.
21 Mart’ta yapılan bir önceki uyarı grevinde yaklaşık 700 uçuş iptal edilmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya haberleri, Bin 700 Uçuş İptal, Grev Almanya'da Uçuşları Durdurdu, Havayolu taşımacılığı, Lufthansa, Lufthansa Grevde, Lufthansa Grevi, Lufthansa Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları