Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lufthansa grevi Almanya’da uçuşları tamamen durdurdu / Seyahat Haberleri

22 Nisan, 2013 | 15:19

Lufthansa-Strikes

Dünya Havayoulu taşımacılığının amiral gemisi Lufthansa’nın hizmet sendikası Verdi’nin yaptığı uyarı grevinden dolayı bugün yaklaşık bin 720 uçuştan bin 700′ü iptal edildi.

Sabah saatlerinde başlayan greve yaklaşık bin 800 çalışanın katıldığı ifade edildi. Verdi sendikasının çağrısı üzerine yer personelinin uyarı grevine gittiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, Lufthansa’nın planladığı 1,650 kısa mesafe uçuştan sadace yüzde 20′sinin yapılabildiği belirtildi. Öte taraftan, Lufthansa tarafından planlanan 50 uzak mesafe uçuşundan da sadece 6 tanesinin yapılabildiği kaydedildi. Yapılan grevde ülkenin diğer havayolu şirketi GermanWings ise etkilenmedi.

Lufthansa yolcuların www.lufthansa.com adlı şirketin resmi internet sitesinden uçuşlar hakkında bilgi almalarını istedi. Şirket ayrıca daha önce grevi bildirdiği için havalimanlarında bir yoğunluk ya da sıkışma beklenmediğini açıkladı.

Toplu sözleme görüşmelerinde işveren üzerine baskıyı artırmak isteyen Verdi sendikası Lufthansa’nın sunduğu teklifi müzakere edilemez olarak niteleyerek geri çevirmişti.

Sendika yaklaşık 33 bin teknik ve servis elemanlarının çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve yüzde 5,2 oranında ücret artışı talep ediyor.
21 Mart’ta yapılan bir önceki uyarı grevinde yaklaşık 700 uçuş iptal edilmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya haberleri, Bin 700 Uçuş İptal, Grev Almanya'da Uçuşları Durdurdu, Havayolu taşımacılığı, Lufthansa, Lufthansa Grevde, Lufthansa Grevi, Lufthansa Haberleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları