Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lufthansa, Avusturya havayollarını devraldı

04 Eylül, 2009 | 13:28

Lufthansa, Avusturya havayollarını devraldı Alman havayolu Lufthansa, Avusturya Havayollarını devraldı. Avrupa Komisyonu Alman havayolu Lufthansa ile Avusturya Havayolları nın birleşmesini resmen onayladı.

Avrupa Komisyonu, Lufthansa’nın 2 Mart 2008 günü Avusturya Havayolları’nın 500 milyon Euro yardım borcunu ödeme teklifini onayladı. Alman havayolu, birleşmenin gerekli şartları tamamlandıktan sonra Avusturya Havayolları’nın Eylül ayı içinde Lufthansa’ya entegre edileceğini kaydetti. Lufthansa, Avusturya Havayolları’nı bağımsız bir yan kuruluş gibi yönetmeyi planlıyor. Alman havayolu böylece Avrupa’nın birkaç noktasında merkeze sahip olacak.

11 Mayıs 2009’da hisselerini satışa sunan ve geri çekilme haklarını kullanmayan Avusturya Havayolları’nın hissedarlarına bugün hisse başına 4.49 Euro ödenecek.

Teklifi kabul etmeyen hissedarlar ise arzularına bağlı olarak hisselerini 9 Eylül 2009 tarihine dek satışa sunabilirler. Bu hissedarların 23 Eylül 2009’dan itibaren ise devralmada paylarına düşen tek bir kuruşu bile alamacakları da elde edilen bilgiler arasında.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman havayolu Lufthansa, Avrupa Komisyonu, Avusturya Havayolları, Avusturya Lufthansa Havayolları, Havayolu Lufthansa, Lufthansa Haberleri, Lufthansa Havayolları, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları