Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

LOT’un üst düzey yöneticileri Türkiye’ye geliyor

10 Mayıs, 2012 | 13:41

LOT’un üst düzey yöneticileri Türkiye’ye geliyor /Turizm Haberleri

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Polonya’nın havayolu şirketi LOT Polish Airlines’ın satın alınması çalışmalarına ilişkin, ”Bir ay içinde karar verme aşamasına geleceğimizi düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde LOT’un üst düzey yöneticileri Türkiye’ye geliyor” dedi.

Topçu, Miles&Smiles kredi kartının tanıtımının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, Polonya’nın havayolu şirketi LOT’un satın alınmasına ilişkin soruya Topçu, şu anda bir tespit sürecinde olduklarını belirterek, ”Biz Avrupa’da bir şirketi aldığımızda bizim pozisyonumuz ne olur- Avrupa Birliği’nin kriterleri var. Bu kriterleri nasıl yönetiriz-‘ diye çalışıyoruz. ‘O şirket, kendi networkünde nasıl bir değer oluşturuyor- THY olarak bu şirketi aldığımızda nasıl bir değer ortaya koyacağız-‘ bunların incelemesini yapıyoruz” diye konuştu.
Topçu, henüz fiyat konusunda bir görüşme yapılmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:

”Bu görüşme, bizim yönetim kurulundan bir arkadaşımızın öncülüğünde bir heyet yapıyor. Bütün bilgiler toparlanmış, karşılıklı görüşmeler bitmiş durumda değil. Çalışmalar devam ediyor. Bir ay içinde karar verme aşamasına geleceğimizi düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde LOT’un üst düzey yöneticileri Türkiye’ye geliyor. Görüşmede ve iletişimde sıkıntımız yok. Hukuki süreçte, Avrupa Birliği dışındaki bir ülkenin şirketi yönetmesi değerlendirilecek. Daha sonra ‘THY’ye faydası var mı, yok mu-‘ karar verip yolumuza devam edeceğiz. Türk yönetim sistemini Avrupa’ya çıkarmak istiyoruz. Bir havayolu şirketi Türkler tarafından nasıl yönetilir bunu göstermek istiyoruz. Bunun bir örneği Türk Hava Yolları’dır. Biz bu yola çıkarken başarımız pozisyona düşmek istemiyoruz.”

Topçu, LOT’un dışında görüştükleri başka bir hava yolu şirketinin bulunmadığını söyledi.

Bir uçağa İngilizce isim verilmesi

Bir gazetecinin, THY filosuna katılan yeni uçağa Altın Boynuz anlamına gelen ”Haliç Golden Horn” isminin verilmesine ilişkin soruya da Topçu, ”Daha önce iller yarışa giriyordu ‘benim ismim verilmemiş’ diye. İlçelerin isimlerini verirken de Türkiye’nin turistik yerlerinin isimlerini verdik. Şu anda İstanbul’un turizmine katkı yapan Haliç’in İngilizce ismi verildi. Biz, bunu turizme katkı olarak değerlendiriyoruz” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Birliği, Haliç Golden Horn, Lot, Miles&Smiles, Polonya, Polonya havayolu şirketi, THY, THY Filosu, Turizm, Turizm Haberleri, Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları