Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra’nın gizli kaçamak noktası Richmond Upon Thames / Turizm Seyahat Haberleri

14 Nisan, 2014 | 15:28

Londra-Gizli-Kaçamak-Turizm-Haberleri

İngiltere’nin başkenti Londra’nın banliyosu olan Richmond upon Thames, bahçeleri ormanları ve pastoral görüntüsü ile Daniel Craig, Keira Knightley ve Mick Jagger gibi Dünya yıldızlarının buluşma yeri oldu.

İngiltere’nin ünlü sinemacısı ve yaban hayatı bilimcisi David Attenborough 60 yıl boyunca tüm Dünyayı gezdim her türlü yaşamı gördüm ancak Londra’nın bu küçük ilçesindeki sadelik ve huzura hiç bir yerde rastlayamadım diye konuşuyor.

Bugün 87 yaşında olan David Attenborogh “Eğer insanlar Richmond’ı ziyaret edecek olursa eski filmlerdeki İngiltere’yi yeniden keşfedecekler ve Dünya üstünde böyle güzel bir yer olduğunu görecekler ” diye anlatmaya devam ediyor.

Richmond Upon Thames kasabası Londra'ya gelip eski İngiltere'yi yaşamak isteyenlerin kaçamak yeri

Richmond Upon Thames kasabası Londra’ya gelip eski İngiltere’yi yaşamak isteyenlerin kaçamak yeri

Londra metrosunun yeşil hattı üzerinde bulunan ve merkeze sadece 20 km uzaklıkta olan Richmond upon Thames ilçesi romantik akımın ünlü ressamlarından William Turner’ında uğrak yeri olmuş zamanında.

Ivanhoe romanının ünlü yazarı Sir Walter Scott ise Richmond kasabasını betimlerken Ormandan çelenklerle süslü bol dökümlü  eteklerinde deniz kabukları olan ve bir kule ile taçlandırılmış güzel bir kızdır Richmond der.

Richmond Upon Thames:Bir defa da 600 kek pişirilen yer

Londra'nın Richmond Upon Thames kasabasına gittiğinizde tekne gazileri Thames nehrinde gezintiye çıkabilirsiniz

Londra’nın Richmond Upon Thames kasabasına gittiğinizde tekne gazileri Thames nehrinde gezintiye çıkabilirsiniz

Londra’nın en popüler şehir içi dinlenme yerlerinden biri olan Richmond Upon Thames’e giderseniz mutlaka Westminster adlı gezi teknesine binin, Thames nehri üzerinde ikindi vakti Richmond’un ünlü havuçlu keklerini çay eşliğinde yerken etrafın güzel manzarası ve Kuğuların nehirde “S” çizerek dolaşması gerçekten sizi ayrı bir dünyaya götürecektir.

Londra’nın sadece en sevilen değil ayrıca en pahallı banliyosu olan Richmond Hill’in beyaz cumbalı evleri kırmızı tuğlalı kuleleri ile lüks bir yaşamıda temsil eder, bu yüzdendir ki Richmond Upon Thames’te 007 James Bond filmlerinin ünlü aktörü Daniel Craig, Karayip Korsanları serisinin güzel oyuncusu Keira Knightley ve Rolling Stones grubunun efsane solisti Mick Jagger yaşamak için evlerini Richmond’tan almışlardır.

Kew Garden Kraliyet Botanik bahçeleri

Kew Garden Kraliyet Botanik bahçeleri

Richmond’ta bulunan Richmond park piknik yapmak isteyen Londra’lıların uğrak yeridir parkat Geyikler, tilkiler ve sincaplar serbestçe dolaşmaktadır ve Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan Londra’nın nefes alacak yeridir.

Londons grüne Lunge- Richmond upon Thames bietet ländliche Idylle

 

Ayrıca ünlü kral 8. Henry’nin ve Kraliçe 1. Elizabeth’in barok sarayı  ve ünlü “Tudors” dizisinin çekim mekanı olan Hampton Court Sarayı da  bu parkın içinde bulunmaktadır eğer İngiltere Rönesansına meraklı iseniz mutlaka gezemniz gereken bir noktadır burası.

Ayrıca Dünyanın en büyük botanik bahçesi olan “Kew Garden” Kraliyet botanik bahçesi de Richmond’dadır bu kristalden camla örtülmüş bu botanik bahçesini gezerken bambaşka bir nemli tropik bir iklime gireceksiniz ve kendinizi Hindistan’ın yağmur ormanlarında zannedeceksiniz.

Kew Garden Kraliyet Botanik bahçelerinde sadece 5000 çeşit orkide buluyor

Kew Garden Kraliyet Botanik bahçelerinde sadece 5000 çeşit orkide buluyor

Richmond Upon Thames: Büyük Britanya Başkenti Londra’nın en güzel yeri

Londons grüne Lunge- Richmond upon Thames bietet ländliche Idylle

 

Heatrow Havalanına sadec 20 dakika uzakta olan Richmond Upon Thames eski tarz otelleri ile Londra’yı ziyaret eden turistlerin ilgi odağıdır Londra mekezde kalmak istemeyen Turistler Richmond otellerinde sade ama muhteşem bir tatil geçirme fırsatını kaçırmıyorlar zira hem şehre metro ile olan bağlantısı 20 dakikada Londra’ya kalkan trenleri ile Richmond Upon Thames gerçek İngiltere’yi keşfetmek isteyenler için bir hazine

Alp Darıcı / NationalTurk Londra

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Daniel Craig James Bond, Dünya Yıldızları Londra'da, İngiltere, İngiltere Londra Haberleri, İngiltere Turizm Haberleri, James Bond Daniel Craig, Keira Knightley Richmond, Londra, Londra haberleri, Londra İngiltere Seyahat Haberleri, Londra Kaçamak Haberleri, Londra Richmond Upon Thames, Londra seyahat, Londra Turizm Haberleri, Londra Turlerı, Richmond Londra Turizm, Richmond Upon Thames, Turizm, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları