Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra’daki Harrods mağazası AVM’ler ile başarı ile çarpışıyor / İngiltere Haberleri

15 Kasım, 2013 | 14:58

Londra-Harrods-Mağazası

İngiltere’nin başkenti Londra’nın simgelerinden biri olan Harrods mağazası tüketim Dünyasının simgesi olan alış veriş merkezlerine rağmen hala cazibesini koruyor.

Londra ziyaretçileri için alışveriş açısından Dünyanın en cazip şehri Hollywood’un ünlü isimleri bile özellikle yaz ve bahar aylarında haftalık alış veriş için Londra şehrini tercih ediyor.

Ve alış veriş deyince Britanya’nın başkentinde akla ilk gelen mekan tabiki Harrods mağazası çok eski bir geçmişe sahip olan Victorian tarzı binası ile Harrods 1834 yılında Charles Henry Harrod tarafından kuruldu ve 1849′da Londra’nın Knightsbridge bölgesine yerleşti. 1883′de çıkan bir yangınla bina tamamen yandı ve 1894 ile 1903 arasında mağazanın şu anda bulunduğu bina Eklektisizm stilinde yapıldı.

Dünya üstündeki tüm ünlü markalar Harrods mağazasının içinde mevcut

Dünya üstündeki tüm ünlü markalar Harrods mağazasının içinde mevcut

İçinde gıdadan elektroniğe, ev eşyasından giyime, mücevhere, parfümeriye ve hatta lüks yatlara kadar kadar; satın alınabilecek ne varsa bünyesinde barındıran olağanüstü büyük ve  lüks mağaza olan Harrods ayrıca özellikleri bakımından bir müzeyi andırıyor 380 kusur adet departmandan olusup, 6000 personele sahip olan Harrods saatte 1 milyon dolar’a  varan satışlar yapabiliyor.

Harrods-Mağazası-Londra-Bentley-Dükkanı

Kat kat markaların olduğu bir Dünyanın en eski alışveriş merkezi olan Harrods mağazasında, Her kat ayrı bir lüks ve ihtişam. Alt katta dev gibi bir marketi var, İstinye Park’ın Pazar bölümüne benziyor tabiki çok daha büyük ve lüks burası. Diğer katlarda Harvey Nichols gibi bölümlere ayrılıyor. Aynı zamanda kendi markası “Harrods” da çok revaçta.

Londra Harrods Mağazası ziyaretçilere bir müzede geziyormuş hissi veriyor

Londra Harrods Mağazası ziyaretçilere bir müzede geziyormuş hissi veriyor

Müdavimleri arasında Brad Pitt Angelina Jolie, David ve Victoria Beckham, Nicholas Cage, Beyonce Lady Gaga gibi ünlüleri barındıran Londra’nın simgelerinden biri olan Harrods tüketim toplumunun yeni alışkanlığı olan AVM’ler ile de oldukça üstünlük sağlayarak başa çıkabiliyor.

Lady-Gaga-Londra-Harrods-Mağazası

Geçtiğimiz ay ünlü şarkıcı Lady Gaga Harrods’un içinde bulunan Chopard mücevher firmasının tanıtım yüzüde olmuştu, zaten Harrods’un içinde gezerken her an bir bir ünlü ile karşılaşmanız olası.

Lady Gaga Londra Harrods mağazasında bulunan Chopard mücevher şirketinin tanıtım yüzü oldu

Lady Gaga Londra Harrods mağazasında bulunan Chopard mücevher şirketinin tanıtım yüzü oldu

Londra İstanbul gibi bir AVM cenneti olmasa bile (12 milyonluk şehirde topu topu 4 Alış Veriş merkezi var ) var olanlar ise oldukça göz alıcı yılda 35 milyon turist gelen Londra’da alış veriş turizmde önemli yer tutuyor.

Beyonce-Harrods-Mağazası-Londra

Özelikle pahallı bir şehir olan İngiltere’nin başkentinde 2008 yılında tüm Avrupa kıtasının en büyük ve en lüks AVM’si olan “Westfield Shopping Center”  sunduğu imkanlar  ve en lüksünden bütçeleri zorlamayan mağazaları ve inanılmaz damak zevki sunan her ülkeye özgü restoranları ile  kadar gelen turistlerin uğrak noktası.

Westfield-Shopping-Center-Avrupadaki-En-Büyük-AVM

Fakat buna karşın ihtiyar Harrods hala bu modern ve cazip AVM’ler ile çarpışmayı devam ettirip üstünlüğünü devam ettiriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alışveriş Londra, Angelina Jolie Harrods Mağazası, Avrupanın En Büyük AVM'si, Beyonce Londra Harrods, David Beckham Harrods, Harrods, Harrods Londra AVM'ler İle Çarpışıyor, Harrods Londra İngiltere, Harrods Mağazası, Hollywood Ünlüleri Harrods, İngiltere, İngiltere AVM, İngiltere Haberleri, İngiltere'nin Başkenti Londra, Lady Gaga Chopard, Lady Gaga Harrods Mağazası, Londra, Londra Alış Veriş, Londra AVM, Londra haberleri, Londra Harrods Mağazası, Londra İngiltere Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları