Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra’daki City Havalimanı bomba yüzünden kapatıldı!

12 Şubat, 2018 | 13:51

Londra'daki City Havalimanı bomba yüzünden kapatıldı

İngiltere’nin başkenti Londra’daki City Havalimanı, pistten yaklaşık 200 metre uzaklıktaki inşaat çalışmaları sırasında bulunan 2. Dünya Savaşı’ndan kalma bomba sebebiyle uçuşlarına kapatıldı.

İngiltere’nin başkenti Londra’daki City Havalimanı, uçuş pistinden 200 metre uzaklıktaki inşaat çalışmaları sırasında bulunan 2. Dünya Savaşı’ndan kalma bomba nedeniyle uçuşlarına ara verdi.

City Havalimanı yakınındaki bombayı fark eden işçilerin yetkililere haber vermesinden sonra bombanın etrafında 214 metre çapında güvenlik şeridi çekildi.
İnşaat alınana gelen Kraliyet Donanması yetkilileri, işçilerin bulduğu bombanın 2. Dünya Savaşı’ndan kalma bir bomba olduğunu teyit ettiler.

Londra’daki City Havalimanı bomba yüzünden kapatıldı

City Havalimanı yönetiminin, donanma, emniyet ve Newham Belediyesi ile işbirliğine gittiği, bulunan tarihi bombanın etkisizleştirilmesi için çalıştığı belirtildi.

Bulunan bomba, pistin çok yakınında yer alan Kral 5. George Rıhtımı’nda yürütülen inşaat çalışmaları esnasında bulundu. Başkent Londra’nın şehir merkezine en yakın havaalanı olan City Havalimanı, eski bir rıhtım bölgesinin 1987 yılında dönüştürülmesiyle inşa edilmişti.

City, başkentin altı uluslararası havaalanı içinde en fazla yolcu trafiğine sahip 5. havalimanı konumunda.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2. Dünya Savaşı, City Havalimanı, City Havalimanı bomba, Kraliyet Donanması, Londra, Newham Belediyesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları