Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra zirvede, Bangkok ve Paris takipte!

03 Haziran, 2015 | 09:22

Şehirlerin uluslararası ziyaretçi sayılarındaki değişim göz önüne alınarak hazırlanan “Hedef Şehirler Endeksi 2015” raporuna göre, İngiltere’nin başkenti Londra son yedi yılda beşinci kez liste başı oldu.

MasterCard’ın gelenekselleştirdiği ve dünyanın önde gelen 132 şehrini inceleyen turizm trendleri raporu yayımlandı. “Hedef Şehirler Endeksi 2015” raporunda bu yılın sonuna kadar şehirlerin uluslararası ziyaretçi sayılarındaki değişim ve turizm geliri potansiyelleri karşılaştırmalı olarak incelendi.

2015 yılında toplam 18,82 milyon ziyaretçiyle listenin ilk sırasına yerleşen Londra, son yedi yılda beşinci kez liste başı oldu. Londra’yı 18,2 milyon ziyaretçiyle Bangkok, 16 milyon ziyaretçiyle Paris takip ediyor. Dördüncü sırada ise 14,25 milyon ziyaretçiyle Dubai geliyor. Dünyanın en çok ziyaretçi çeken kenti Londra, doğal olarak Avrupa’da da birinci sıradaki yerini korudu. Bangkok Turları İçin Tıklayın

2015’te 12,56 milyon ziyaretçi beklentisiyle dünyanın en çok ziyaretçi çeken kentleri arasında beşinci sırada İstanbul yer alıyor. İstanbul’un turizmde büyüme rakamları göz dolduruyor. 2014’te toplam 11,27 milyon ziyaretçi alan İstanbul’un, ziyaretçi sayısının 2015’te %11,4 oranında büyüme kaydedeceği hesaplanıyor. Bu büyüme, tüm dünyada listelenen ilk 40 şehir arasında en yüksek oran olarak dikkat çekiyor.

İstanbul bu yılki turizm büyümesiyle Singapur ve New York’u geride bırakarak 2014’te elde ettiği yedinci sıradan beşinciliğe yükseliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bangkok Turları, Hedef Şehirler Endeksi, Hedef Şehirler Endeksi raporu, İngiltere, İngiltere Londra, İngiltere Londra Haberleri, İngiltere londra turu, İngiltere turları, Londra, Londra haberleri, Londra mastercard, Londra Turu, MasterCard, MasterCard rapor, New York, New York amerika, Paris, Paris Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları