Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra yılbaşı gecelerinin vazgeçilmezi

18 Eylül, 2013 | 11:52

londra-yilbasi Japonya’da düzenlenen uluslararası turizm fuarında, İngiltere’nin başkenti Londra yılbaşı haftasının en iyi geçirileceği kent olarak seçildi.

Londra Christmas’a vbe yılbaşı gecesine 1 ay önceden hazırlanmaya başlar. Şehrin birçok yerinde ağaçlar süslenir, marketler kurulur, köşebaşlarında müzisyenler ve Christmas Carol’cular yerlerini alır, ışıklandırmalar yapılır. herkesin gidip görmesi gereken bir dönemdir soğuk ve yağış mı dediniz inanın şehrin sıcak atmosferi ve eğlencesi bunları görmenizi engelliyor. Bir plan yapmalı, ona göre gezmeli.

Trafalgar Meydanı’nda Noel Kutlaması

1947′den beri Noel’in en büyük simgesi Norveç’ten getirilen 25 metre yüksekliğindeki ve en az 50 yaşındaki ağaç. Kasım ayında büyük bir törenle Norveç’in karlı ormanlarından gemiye yükleniyor ve Kuzey Denizi’ni aşarak İngiltere’ye getiriliyor. Bu ağacı ve süslenmiş halini görmemek olmaz bu mevsimde.

Ağaç, Ocak ayında yine bir törenle geri dönüşüm için yere indirilmekte. Christmas Carol denilen Noel şarkıları okuyan korolar da Trafalgar meydanında 11-22 Aralık arasında. Işıl ışıl dev bir ağacı değil çocuklar büyükler de uzun uzun izler, tabii etraftaki aslan heykellerini, hemen uçtaki Portre Galerisi’ni ve süs havuzlarını da unutmamak gerek

Kentin çeşitli noktalarında kurulan Noel Marketleri

İster hediye almak, ister etrafa bakınmak, ister karın doyurmak olsun Noel marketleri her açıdan insanı mutlu eder. Sıcak baharatlı şarap içmekse olmazsa olmaz bu marketleri gezerken. Zaten kokusu insanın aklını başından alır.

En ünlü marketlerse, Covent Garden Christmas Market – her zaman favori yerim, Southbank Centre Christmas Market, Real Food Christmas Market ve Çikolata Festivali – Southbank Centre meydanında, Hyde Park Winter Wonderland – Alaz doğmadan gitmek lazım iş çıkışı ve lunaparkında epey vakit geçirebilirsiniz, Santa’s Grotto – Sutton House, Taste of Christmas – Excel Centre, Camden Lock Night Market – Camden Town.

Oxford Street Christmas Lights

Dünyanın en ünlü alışveriş caddelerinden birini gece ışıklar eşliğinde görmek paha biçilemez birşey. Özellikle de süslenmiş vitrinlerle ışıl ışıl oluyor. Gene Alaz öncesi bir yemeğe gitmiştik Oxford St arka sokaklarında. Gecenin 11′inde çıktık restorandan ve cadde öyle güzeldir ki o saatte. Gündüz ve akşam insan kalabalığından farkedilmez güzelliği.

Hani olur ya insanın eline bir kez geçer bazı fırsatlar, Alaz’la gece 11′de oralarda gezinmek birkaç 10 yılınızı alabilir Regent Street ve Bond Street de unutulmamalı, onların da Oxford’dan geri kalır yanları yok. Geçen yıl ışıkların yakılması seromonisine Robbie Williams katılmış Leona Lewis ve Lawson grubu ile

Müzeler ve Tiyatrolar

Noel temalı gösterilerle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor bu festival sezonunda. Önceden bilet alınabileceği gibi, kapıda da satış yapılıyor tabii yer kalırsa! Müzeler ücretsiz; fakat bazı gösterimler ücretli olabiliyor.

Ve Yılbaşı gecesi

Yılbaşı gecesi çeşitli yerlerdeki sokak partilerine de katılabileceğiniz gibi daha önceden kapalı mekan partilerinide ayarlıyabilirsiniz ancak şunu asla unutmayın saatler gece yarısını vurmadan önce mutlaka ve mutlaka Thames Nehri’nin West Bank kısmına gidin ve yeriniz alın zira hayatınızda ancak bir kaç kez tanık olabileceğiniz 45 dakikalık havai fişek gösterisi yeni yılda size yeni umutlar verecektir.

Londra işte bu seçeneklerinden ve özelliklerinden dolayı Dünya Turizmciler birliğinin Japonya’da yapılan fuar ve toplantısında Yılbaşında uluslararası turizmciler tarafından Yılbaşı döneminin en eğlenceli olduğu şehir seçildi.

NATIONALTURK

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya Yılbaşı, İngiltere, İngiltere Haberleri, İngiltere Londra, Japonya Turizm Fuarı Londra, Londra, Londra En Eğlenceli Kent Seçildi, Londra haberleri, Londra seyahat, Londra Seyahat Haberleri, Londra yılbaşı, Seyahat Haberleri, Yılbaşı, Yılbaşı Haberleri, Yılbaşı Londra, Yılbaşı Londra Haberleri, Yılbaşı Seyahat Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları