Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra’da 20 yıl sonra ilk kez bir tiyatro açılıyor

25 Ağustos, 2015 | 12:34

Londra İngiltere’nin başkenti Londra’da 20 yıl aradan sonra ilk kez bir tiyatro açılıyor.

Tower Bridge bölgesinde yer alacak olan proje, Steve Tompkins ve Haworth Tompkins’e ait. Ekip daha önce The Royal Court Tiyatrosu ve Everyman Tiyatrosu’nu tasarlamıştı.

Proje 20 yıldır gündeme gelen ilk tiyatro projesi olması ile öne çıkarken aynı zamanda konumu nedeni ile de dikkat çekiyor. London Theatre Company’nin en büyük tiyatrosu olacak olan proje, kentin en cazibeli bölgesinde, Thames Nehri’nin doğusunda yer alacak ve çevresinde yeni bir kültür odağı yaratacak.

arkitera.com’dan Derya Gürsel’in haberine göre; kurumun yöneticileri, Nicholas Hytner ve Nick Starr proje için “Londra’da harika geleneksel tiyatrolarımız var ama çağdaş bir tane için zaman gelmişti,” diyor ve ekliyor “İngiliz tiyatrosu ile çağdaş mimarlığı bir araya getirmek heyecanlı olacak”

900 kişi lapasiteli tiyatronun 2017 yılında açılması planlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
London Theatre Company, Londra, Londra İngiltere, Londra tiyatro, Thames Nehri, Thames Nehri londra,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları