Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra’da Türkiye ekonomisi konuşulacak

30 Ekim, 2013 | 10:46

Turkiye-ingiltere-ekonomik-iliskiler Türkiye ve İngiltere arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler, 26 -27 Kasım tarihinde Londra’da düzenlenecek ‘Grow with Turkey’ Konferansı’nda ele alınacak.

Hürriyet’in haberine göre, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)/Türk-İngiliz İş Konseyi tarafından Londra’da düzenlenecek konferans, iki ülkenin iş, siyaset ve akademi çevrelerinden karar vericilerini bir araya getirecek.

Konferansta, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerde gelinen son durum ve potansiyel fırsatlar değerlendirilecek ve mevcut işbirliğinin daha da geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

KALICI BİR İŞBİRLİĞİ

Türk-İngiliz İş Konseyi Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, İngiltere’nin, gelişmiş bir finans merkezi ve birçok Türk şirket için Avrupa’ya açılan bir kapı olmasının yanı sıra pek çok açıdan Türkiye’nin en önemli müttefiklerinden biri olduğuna dikkat çekerek, “İçinde bulunduğumuz dönem, her iki ülke için işbirliğini ve yakın ilişkileri daha da ileriye taşımaya yönelik önemli fırsatları barındırıyor. Bu fırsatları akıllıca değerlendirerek, hep birlikte sürdürülebilir, kalıcı, uzun vadeli bir işbirliğine dönüştürebileceğimize dair inancım tamdır. ‘Grow With Turkey’ Konferansı bu kapsamda iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da ileriye taşınmasına önemli katkı sağlayacak” dedi.

KİMLER KATILACAK

Konferansta Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, İngiltere Avrupa Bakanı David Lidington ve İngiltere Ticaret ve Yatırım Bakanı Lord Green of Hurstpierpoint konuşma yapacaklar. (Hürriyet)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başmüzakereci Egemen Bağış, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İngiltere, İngiltere ekonomi, İngiltere Haberleri, İngiltere Londra, İngiltere Türkiye, Londra, Londra etkinlik, Londra haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları