Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra’da Türkiye ekonomisi konuşulacak

30 Ekim, 2013 | 10:46

Turkiye-ingiltere-ekonomik-iliskiler Türkiye ve İngiltere arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler, 26 -27 Kasım tarihinde Londra’da düzenlenecek ‘Grow with Turkey’ Konferansı’nda ele alınacak.

Hürriyet’in haberine göre, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)/Türk-İngiliz İş Konseyi tarafından Londra’da düzenlenecek konferans, iki ülkenin iş, siyaset ve akademi çevrelerinden karar vericilerini bir araya getirecek.

Konferansta, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerde gelinen son durum ve potansiyel fırsatlar değerlendirilecek ve mevcut işbirliğinin daha da geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

KALICI BİR İŞBİRLİĞİ

Türk-İngiliz İş Konseyi Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, İngiltere’nin, gelişmiş bir finans merkezi ve birçok Türk şirket için Avrupa’ya açılan bir kapı olmasının yanı sıra pek çok açıdan Türkiye’nin en önemli müttefiklerinden biri olduğuna dikkat çekerek, “İçinde bulunduğumuz dönem, her iki ülke için işbirliğini ve yakın ilişkileri daha da ileriye taşımaya yönelik önemli fırsatları barındırıyor. Bu fırsatları akıllıca değerlendirerek, hep birlikte sürdürülebilir, kalıcı, uzun vadeli bir işbirliğine dönüştürebileceğimize dair inancım tamdır. ‘Grow With Turkey’ Konferansı bu kapsamda iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da ileriye taşınmasına önemli katkı sağlayacak” dedi.

KİMLER KATILACAK

Konferansta Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, İngiltere Avrupa Bakanı David Lidington ve İngiltere Ticaret ve Yatırım Bakanı Lord Green of Hurstpierpoint konuşma yapacaklar. (Hürriyet)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başmüzakereci Egemen Bağış, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İngiltere, İngiltere ekonomi, İngiltere Haberleri, İngiltere Londra, İngiltere Türkiye, Londra, Londra etkinlik, Londra haberleri,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları