Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra Türk Film Festivali Başladı

24 Kasım, 2017 | 12:17

Türk sinemasının sesini Londra’da duyuran Londra Türk Film Festivali, bu yıl ilk defa, bünyesinde oluşturduğu “Film Turkey” adlı internet sitesiyle dünyanın her yerinden seyircilerin izleyebileceği bir formatta gerçekleştiriliyor.

Etkinliğin yeni formatına ilişkin açıklamada bulunan festival direktörü Vedide Kaymak, teknolojiyi festival dünyasında kullanmak üzere hareket ettiklerini belirterek, hem festivali gerçekleştirebilecekleri hem izleyicinin dilediği zaman Türk filmlerine ulaşabileceği bir platformun yazılımı üzerinde yaklaşık iki yıl boyunca çalıştıklarını anlattı.

Kaymak, çalışmaların sonucu olarak bu yıl festivalin ilk kez Türk sinemasının tüm dünyada izlenebileceği, aynı zamanda birden fazla altyazı seçeneği veren tek platform olan “Film Turkey” aracılığıyla hayata geçirildiğini aktardı.

Kaymak, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma (Brexit) kararını takiben firmaların sponsor desteklerini çekmesiyle ülkedeki birçok film festivalinin yapılamadığını ancak Türk Film Festivali’nin teknolojiden faydalanılarak sinemaseverlere buluşturulduğunu belirtti.

“Film Turkey” internet sitesi üzerinden, 6 Aralık’a kadar gösterilecek filmleri izlemek isteyenler, sinemaya ödedikleri ücretlerden daha ekonomik seçeneklerle biletlerini site üzerinden satın alabilecek.

Bu yıl 21’incisi düzenlenen Londra Türk Film Festivali kapsamında 20’den fazla film, belgesel ve kısa film gösterilecek.

Anadolu Ajansı

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Belgesel, Film, Londra Türk Film Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları