Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

17. Londra Türk Film Festivali başladı

28 Kasım, 2011 | 15:17

17. Londra Türk Film Festivali başladı / Turizm Haberleri

Bu yıl 17. ‘si düzenlenen Londra Türk Film Festivali 24 Kasım Perşembe Leicester Square Odeon West End’de düzenlenen törenle başladı.

“Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak” filminin gösterimi ile başlayan Londra Türk Film Festivali ‘ne Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz ve eşi Emel Çeviköz, ünlü sanatçılar Hülya Koçyiğit ve Mehmet Aslantuğ ile “Sinyora Erica ile İtalyan Olmak” filminin yönetmeni Ali İlhan ve filmin İtalyan yıldızı aktris Claudia Cardinale katıldı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleşen ve 8 Aralık ‘a kadar sürecek olan  festivalde, ‘Golden Wings Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit ‘e verildi.

Festivalin direktörü Vedide Kaymak, büyük organizasyon ile ilgili bilgiler verirken; belgesel, kısa ve uzun metraj kategorilerinde 35 filmin gösteriminin yapılacağını ve ‘Golden Wings Digiturk Digital Dağıtım Ödülü’için bu yıl sekiz filmin yarışacağını belirtti.

Yarışmanın jüri üyeleri ise Time Out London sinema editörü ve film eleştirmeni Dave Calhoun, sinema ve etkinlik kuratörü ve yazar Gareth Evans ve British Film Institute festival prodüktörü Helen de Witt olurken tek Türk jüri üyesi ise Türk sinema ve televizyon dünyasının başarılı oyuncusu Mehmet Aslantuğ.

‘Golden Wings Digiturk Digital Dağıtım Ödülü’için yarışacak filmler ise şöyle;

‘Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak’-Ali İlhan
‘Gölgeler ve Suretler’-Derviş Zaim
‘Bir Zamanlar Anadolu’da’- Nuri Bilge Ceylan
‘Kar Beyaz’-Selim Güneş
‘Saç’-Tayfun Pirselimoğlu
‘Eylül’- Cemil Ağacıkoğlu
‘Yurt’-Muzaffer Özdemir
‘Unutma Beni İstanbul’- Uluslararası 6 genç yönetmen

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hülya Koçyiğit, Londra, Londra Festival, Londra Film Festivali, Londra Türk Film Festivali, Londra Türk Film Festivali başladı, Mehmet Aslantuğ, Mehmet Aslantuğ Londra Türk Film Festivali, Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak, Time Out London, Türk Film Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları