Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra sokaklarında karnaval coşkusu

26 Ağustos, 2014 | 10:55

Avrupa’nın en büyük sokak festivali olarak gösterilen Notting Hill Karnavalı, İngiltere’nin başkenti Londra’da başladı.

İngiltere’nin başkenti Londra, renk ve müzikle dolu Notting Hill Karnavalı’na ev sahipliği yapıyor.

Karayip Adaları’nın müzik ve danslarının sergilendiği 2 gün sürecek Notting Hill karnavalı başladı. Binlerce dansçının sahne aldığı karnavalın ilk gününde, karnavala adını veren Notting Hill’de renkli ve ilginç kostümlerle geçiş töreni yapıldı. Kendilerini çikolataya bulayan dansçıların geçit töreni festivalin en renkli bölümünü oluşturdu.

Londra’daki çeşitli dans okullarından öğrencilerin yıl boyunca hazırladıkları ilginç koreografi ve dansları, dünyanın dört yanından gelen turistler de şaşkınlıkla izledi.

Eğlencenin doruk noktasına ulaşacağı Notting Hill’in ikinci günü ise, Rio de Janeiro, Trinidad Tobago ve Jamaika gibi Karayip Adaları’ndan gelen dansçıların geçiş törenine sahne oldu.

İlk kez 1964 yılında küçük bir sokak festivali olarak başlayan Karnaval her yıl giderek büyüyerek dünyanın en büyük katılımlı sokak partisi olarak anılmaya başladı. Bu yıl karnavala yaklaşık 1 milyon ziyaretçinin katılması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İngiltere, İngiltere eğlence, İngiltere festival, İngiltere Haberleri, İngiltere Londra, İngiltere Notting Hill, karayip adaları, Londra, Londra Eğlence, Londra karnaval, Londra sokak festivali, Notting Hill, Notting Hill festivali, Notting Hill Karnavalı, Notting Hill Londra, Rio De Janeiro, sokak festivali İngiltere, Trinidad Tobago,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları