Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra’da Sherlock Holmes Müzesi

11 Eylül, 2013 | 14:29

Londra'da Sherlock Holmes Müzesi Londra’da Sir Arthur Conan Doyle’un efsane dedektif karakteri Sherlock Holmes için müze açıldı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da açılan müzeyle birlikte Holmes artık ölümsüz.

Londra'da Sherlock Holmes Müzesi 2010 yılında yapılan bir araştırmada insanların bir çoğunun Sir Arthur Conan Doyle’un hayali dedektif karakterine inandığını ortaya koydu hatta bir çok kriminoloji meraklısı Holmes’a günde 70 mektup yolluyor.

221 Baker Street adresinde dostu doktor Watson ile yaşayan esrarengiz karakterin yaşayıp yaşamadığı aslında tam bir muamma ama Londra’yı ziyaret etmek isteyenler bu adreste Sherlock Holmes müzesini ziyaret edebilirler.

Sherlock Holmes tutkunlarına…

Sherlock Holmes meraklıları için oldukça gözde bir mekan olan müzenin yanında anı satın alma dükkanı ve dedektifin ev sahibesi Bayan Hudson’ın restoranı bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Doktor Watson Sherlock Holmes, İngiltere, İngiltere Sherlock Holmes, Londra, Londra haberleri, Londra Sherlock Holmes, Sherlock Holmes, Sherlock Holmes Haberleri, Sherlock Holmes Müzesi, Sherlock Holmes Müzesi Londra, Sir Arthur Conan Doyle,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları