Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra’ya Piri Reis “çıkarması”

20 Mayıs, 2013 | 12:16

Londra'ya Piri Reis "çıkarması" Londra’ya Piri Reis “çıkarması”/ Turizm Haberleri

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka, Deniz Emniyeti Komitesi’nin Londra’da gelecek ay gerçekleştirilecek toplantısında, Uluslararası Denizcilik Teşkilatı’nın binasına çinilerle Piri Reis Haritası’nın işleneceğini bildirdi.

Aka,yaptığı açıklamada, UNESCO tarafından 2013’ün Piri Reis yılı ilan edildiğini anımsattı.

Piri Reis yılı etkinliklerini organize etmek üzere Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ilgili kuruluşların temsilcilerinden oluşan komisyon oluşturulduğu anlatan Aka, komisyonun çalışmaları kapsamında çeşitli seminer ve konferanslar düzenlendiğini söyledi.

Etkinlikler kapsamında Uluslararası Denizcilik Teşkilatı’nın 13-14 Haziran tarihlerinde yapılacak Deniz Emniyeti Komitesi toplantılarında Londra’da bir resepsiyon düzenleneceğini ifade eden Aka, şunları kaydetti:

“Uluslararası Denizcilik Teşkilatı’nın binasına çinilerle Piri Reis Haritası’nın işlenmesi, monte edilecek. Dolayısıyla o orada kaldığı sürece tüm milletlerin temsilcileri her geliş gidişlerinde haritayı görecekler. Akabinde kasım ayında Uluslararası Denizcilik Teşkilatı’nın genel kurulunda bakanlığımız Piri Reis resepsiyonu düzenleyecek. Genel kurula gelen tüm denizci ülkelerin devlet adamlarına, bürokratlara ve işadamlarına bu süre zarfında Piri Reis’i anlatacağız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Londra, Londra haberler, Londra piri reis, Londra piri reis haritası, Londra Tatil, Suat Hayri Aka, UNESCO, UNESCO piri reis,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları