Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra’ nın yeni simgesi ‘The Shard’ ın açılışı yapıldı

21 Şubat, 2013 | 13:52

The Shard Londra açıldı

Londra’ nın yeni simgesi, 310 310 metreyle Avrupa’nın en yüksek ikinci gökdeleni olan ‘The Shard’ açıldı. The Shard Londra’ya tepeden bakmak isteyenlerin adeta akınına uğradı.

The Shard adı verilen gökdelenin tepesine çıkmak için saniyede 6 metre hızla yükselen asansöre biniliyor.

31 ve 33. katlar arasındaki restoran, otel ve lüks daireleri geçerek hızla 68. kata, yani 244 metre yüksekliğe ulaşılıyor.

Londra’yı yüksekten görmek isteyenlerin uğrak yeri olan ‘London Eye’ yerini alacağı düşünülen’The Shard’a 29 euroyla giriş ücreti ödeyerek giriliyor.

Yetkililerden Anders Nyberg, “Tarihi bir resim gibi. 21. yüzyıl kulesindeyiz ve tam karşımızda 11.yüzyılın kulesi olan Londra Kulesi duruyor. Dünyanın başka hiçbir yerinde tarih bu şekilde gözler önüne serilmez. Thames Nehri ve gümüş gibi parlayan demir yolu rayları… Harika bir görüntü” diyor.

Londra’nın yeni gökdeleni ‘The Shard’ın gözlem katı meraklı turistlerin ilk durağı olmaya aday.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
London Eye, Londra, Londra London Eye, Londra Thames Nehri, Londra The Shard, Londra The Shard açıldı, Thames Nehri, The Shard, The Shard açıldı, The Shard açılışı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları