Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra’daki müzayede evlerinde satış rekorları kırıldı

07 Şubat, 2014 | 10:42

londra-muzayede-evleri İngiltere’nin başkenti Londra’daki müzayede evleri bu hafta içinde rekor fiyatlardan satışlar yaptı.

Londra’daki Christie’s müzayede evinde Kübizm ekolünün en önemli ressamları arasında gösterilen Juan Gris’in 1915’te yaptığı “Nature Morte a La Nappe a Carreaux” (Damalı Masa Örtüsü) adlı yağlı boya tablosu 56,7 milyon dolara satıldı. Müzayede öncesi biçilen değerin iki katına satılan tablo, Gris’in şimdiye kadar en yüksek fiyattan alıcı bulan eseri oldu.

AA’nın servis ettiği haberde, Rakip Sotheby’s müzayede evinde düzenlenen diğer bir açık artırmadaysa, Fransız empresyonist ressam Camille Pissaro’nun Paris caddelerini resmettiği tablosu 32,1 milyon dolara satıldı. Pissaro’nun 1887’de yaptığı “Montmartre Bulvarı’nda Bahar Sabahı” adlı tablosunun müzayede öncesi biçilen değerinin iki katına satıldığı açıklandı. Tablo, Pissaro’nun da şimdiye kadar en yüksek fiyattan alıcı bulan eseri oldu.

Empresyonizmin yanı sıra neo-empresyonizm ekolünün ressamları arasında yer alan 1830 doğumlu Pissaro, empresyonizm ve post-empresyonizm ekollerine yaptığı önemli katkılarla tanınıyor. Yaşadığı süre boyunca çok az eserini satabilen Pissaro’nun yağlı boya tabloları şimdilerde milyonlarca dolardan alıcı buluyor.

Hollandalı post-empresyonist ressam Vincent Van Gogh’un 27,5 milyon dolara satılan “Man is at Sea” adlı eseri de Sotheby’s’de yine bu hafta içinde yapılan diğer önemli satış oldu.

Gözlemciler, Rusya, Çin ve Ortadoğu ülkelerinden yeni alıcıların ortaya çıkarak sanat eserlerinin fiyatlarını yükseltmesiyle birlikte dünyada 2008’de yaşanan küresel krizi atlatan yüksek sanat piyasasının sıçrama yaptığına dikkat çekiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Camille Pissaro, Çin, ingiltere Londra sanat, Londra, Londra İngiltere, Londra müzayede, Londra sanat, Londra Turları, Ortadoğu, Rusya, Vincent Van Gogh, Vincent Van Gogh eserleri, Vincent Van Gogh londra,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları