Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra Film Festivali’nde 3 Türk filmi

08 Ekim, 2014 | 08:37

İngiltere’nin başkenti Londra’da bu akşam resmi açılışını yapacak Londra Film Festivali’nde 3 Türk filmi gösterilecek.

NationalTurk’ün haberine göre;

Farklı ülkelerden 250’ye yakın filmin gösterileceği Londra Film Festivali bu akşam başlıyor. 19 Ekim’e kadar sürecek festivalde, 3 Türk filmi de gösterilecek.

17 farklı sinemada gösterilecek filmler arasında Türk filmleri de bulunuyor. Cannes Film Festivali’nde bu yıl Altın Palmiye ödülünü alan Nuri Bilge Ceylan imzalı “Kış Uykusu”, Kutluğ Ataman’ın 2014 yapımı “Kuzu” ile Ömer Lütfi Akad’ın yönetmenliğini yaptığı 1973 yapımı “Gelin” isimli filmleri, festival çerçevesinde gösterilecek.

Festivalin açılış galası ise İngiliz kriptolog Alan Turing’in hayatının anlatıldığı “The Imitation Game” filmi ile Londra’nın sinema meydanı olarak bilinen Leicester Square’de bu akşam yapılacak.

Bu arada festival başlamadan önce Nuri Bilge Ceylan’ın ödüllü filmi “Kış Uykusu”na biletlerin tükenmesi dikkati çekti. “Kış Uykusu” 18 ve 19 Ekim’de Londra’daki sinemaseverlerle buluşacak.

Uzun metrajlı filmlerin yanı sıra belgesellerin ve kısa filmlerin de gösterileceği Londra Film Festivali, 19 Ekim’e kadar sürecek. Birleşik Krallık’taki en büyük film festivali olan etkinlik, 58’inci yılını kutluyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Birleşik Krallık, Birleşik Krallık festival, Birleşik Krallık Londra, Cannes Film Festivali, Film Festivali, Kış Uykusu, Kış Uykusu londra, Londra, Londra Festival, Londra Film Festivali, Londra İngiltere, Nuri Bilge Ceylan, Nuri Bilge Ceylan kış uykusu, Ömer Lütfi Akad,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları