Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra’da en çok ziyaret edilen yer British Museum

06 Mart, 2014 | 11:27

londra-british-museum İngiltere’nin başkenti Londra’da en çok ziyaret edilen yer British Museum. 2013 yılında başkente gelen 6 milyon 700 bin kişinin British Museum’u ziyaret ettiği açıklandı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da kent turizmini teşvik etmek için kurulan ALVA isimli vakfın verilerine göre 261 yıllık tarihi olan ve portföyünde 8 milyon dolayında eser bulunan British Museum, İngiltere’nin en çok ziyaret edilen yerlerinde zirvede yer alıyor.

Geçen yıla göre ziyaretçi sayısı yüzde 20 artış gösteren müze, girişlerinin ücretsiz olması nedeniyle Londra’ya gelenlerin ilk ziyaret ettiği mekan oluyor.

British Museum, Paris’te bulunan ve geçen yıl 9 milyon 700 bin ziyaretçisi olan Louvre Müzesi’nin ardından dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci müzesi durumunda.

İçerisinde Anadolu uygarlıklarına ait pek çok eserinde bulunduğu müze, bir süre önce Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından da ziyaret etmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
British Museum, British Museum giriş, British Museum İngiltere, British Museum Londra, British Museum ziyaret, İngiltere, İngiltere başkenti londra, İngiltere Haberleri, İngiltere Londra, İngiltere müze, İngiltere müzeleri, Londra, Londra müze, Londra Turu, Louvre Müzesi, Louvre Müzesi fransa, Louvre Müzesi paris,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları