Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Londra’da Christmas ve yılbaşı heyecanı

10 Aralık, 2014 | 09:18

İngiltere’nin başkenti Londra, eğlence parkları, süslenen caddeler, sokaklar ve mağaza vitrinleriyle, Christmas ve yılbaşını renkli bir şekilde kutlamaya hazırlanıyor.

Ülkenin en büyük parkı Hyde Park’a kurulan “Winter Wonderland”deki lunapark, buz pateni pisti, eğlence parkı ve hediyelik eşya satan standlar her gün Noel dolayısıyla şehre akın eden binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Piccadilly Meydanı’nın sembolü olan “Eros” heykelinin etrafı da bu yıl dev Noel hediye paketleriyle süslendi. Norveç tarafından hediye edilen ve Trafalgar Meydanı’na geleneksel olarak yerleştirilen dev çam ağacı bu yıl da meydandaki yerini aldı. NationalTurk’ün haberine göre; Norveç, 2. Dünya Savaşı’ndaki desteğinden dolayı 1947 yılından bu yana Trafalgar Meydanı’na konulmak üzere İnglitere’ye çam ağacı hediye ediyor.

Başkentin “Somerset House”, “Canary Wharf”, “Natural History Museum” ve “London Eye” gibi simgesel ve tarihi yapılarının bahçelerine kurulan buz pateni pistleri de, Noel ve yılbaşını heyecanla bekleyen her yaştan ziyaretçiyi ağırlıyor.

Milyonlarca turisti ağırlayan Londra’da alışverişin kalbinin attığı Regent ve Oxford caddelerinde yapılan ışıklandırmalarla renkli görüntüler oluşurken, buradaki mağazalar yeni yıl ve Noel alışverişi için gelen binlerce kişiyle dolup taşıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İngiltere, İngiltere Londra, İngiltere londra yılbaşı, İngiltere noel, İngiltere Yılbaşı, London Eye, Londra yılbaşı, londra yılbaşı 2015, londra yılbaşı kutlamaları, Londra yılbaşı turu, Natural History Museum, Natural History Museum londra, Piccadilly Meydanı, Piccadilly Meydanı londra, Trafalgar Meydanı, Trafalgar Meydanı ingiltere, Trafalgar Meydanı londra, Trafalgar Meydanı noel, Trafalgar Meydanı yılbaşı, Yılbaşı, Yılbaşı Turları, Yılbaşı turu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları