Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu

16 Nisan, 2015 | 12:20

Genç sanatçıları ve sinema alanındaki yeni atılımları desteklemek amacıyla düzenlenen Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması bu yıl 6’ncı kez gerçekleştirildi.

Kazananlar, birbirinden önemli jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda belli olurken, ödüller 13 Nisan 2015 Pazartesi günü gerçekleşen son derece görkemli bir törenle verildi. Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki ödül gecesi, yıldız isimlerin katılımıyla büyüledi.

Yarışmada dereceye girenler, para ödülünün yanı sıra kariyerlerine önemli bir başlangıç yapmalarını sağlayacak Lions Altın Aslan Ödülü’nün de sahibi oldu. Ödül gecesine, başkanlığını ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısı Zafer Ergin’in yaptığı, başarılı yönetmen Ali Advan, Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu, beğenilen oyuncular Turgay Kantürk, Özge Özberk ve Cansel Elçin’in de aralarında bulunduğu jüri üyeleri katıldı.

Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda sinema ve dizi oyuncuları Menderes Samancılar ve Levent Özdilek ile hazırladığı belgesellerle adından söz ettiren gazeteci Nebil Özgentürk’e de özel ödüller verildi. Törende, Grup Art İstanbul da nostaljik film müziklerinden oluşan repertuarlarıyla muhteşem bir konser verdi.

Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Neşe Başak Güner “Kuruluşunun 100. yıl dönümünü kutlayan Lions Dernekleri olarak; Lions Kısa Film Yarışması ile ülkemizde sanata destek vermekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Yarışmamızda dereceye giren genç yönetmenlerimizin bundan sonraki hayatlarında da aynı başarıyı göstermelerini diliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Altın Aslan ödülü, Caddebostan Kültür Merkezi, Grup Art İstanbul, Kısa Film Yarışması, Levent Özdilek, Lions Altın Aslan Ödülü, Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması, Menderes Samancılar, Uluslararası Lions Dernekleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları