Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Limak Grubu’ndan Tarsus’a 2 otel

14 Nisan, 2010 | 09:45

Mersin’in Tarsus İlçesi sahilinde biri beş, diğeri dört yıldızlı iki otel ve bir golf sahası yatırımına hazırlanan Limak Grubu Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, “2014 yılında tamamlamayı planladığımız yatırım için 100 milyon dolarlık bütçe ayırdık” dedi.

Limak Grubu, Mersin’in Tarsus ilçesi sahilinde biri beş, diğeri dört yıldızlı iki otel ve bir golf sahası yatırımına hazırlanıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Limak Grubu Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, 2014 yılında tamamlamayı planladıkları yatırım için 100 milyon dolarlık bütçe ayırdıklarını belirterek, “Tarsus, Türkiye’nin yeni turizm destinasyonu olmaya hazırlanıyor. Arazi tahsisleri de yapılıyor. Devam eden ve yeni yapılacak yatırımlarla 2014 yılına kadar ilçe 15 bin yatak kapasitesine sahip olacak” dedi.

Limak, Özaltın, IC, Arma Şirketler grubunun aldığı tahsisler sonrasında hız verdikleri yatırımların ardından, bölge yabancı tur operatörlerinin de ilgisini çekmeye başladı. IC grubunun ise bölgede 2 bin yataklı bir yatırım projesine hazırlandığı öğrenildi.

Kavaloğlu, Tarsus dışında haziran ayında Yalova’da da butik bir termal otel açmaya hazırlandıkları bilgisini vererek, şunları söyledi: “Yalova’daki tarihi Büyük Otel ve Büyük Casino’un yerine yapılacak yatırım için yapının bir kısmını aslına uygun restore ettik. 1938 yılında açılan otelin ilk müşterisi Atatürk’tü. Atatürk’ün elindeki kahvesi ile bir kamelyada çekilen tarihi fotoğrafı da bu otelde. 48 odası bulunacak otel için 10 milyon dolar yatırım yapacağız. Açılışı da haziran ayında yapılacak.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kaan Kavaloğlu Kimdir, Limak Grubu, Limak Grubu Haberleri, Limak Grubu Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, Limak Grubu Otel, Limak Grubu Otel Yapımı, Limak Grubu Özaltın, Limak Grubu Tarsus Otel,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları