Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Libya Schengen ülkelerine vize yasağı getirdi

16 Şubat, 2010 | 16:22

Libya Schengen ülkelerine vize yasağı getirdi Libya Schengen üyesi ülke vatandaşlarına bundan böyle ülkeye giriş vizesi vermeyecek.

Karar, Schengen düzenlemeleri bünyesindeki ülkeleri kapsıyor. İsviçre de Avrupa Birliği üyesi olmamasına rağmen, anlaşmayı imzalayan ülkeler arasında serbest seyahat olanağı sağlayan 25 Schengen ülkesi arasında yer alıyor.

Kararın İsviçre’nin Kaddafi ailesinin mensupları için aldığı seyahat yasağına misilleme olduğu düşünülüyor.2008’de Libya lideri Muammer Kaddafi’nin oğlu ve gelini İsviçre’de gözaltına alınmıştı.

Avrupa Komisyonu uygulamayı esefle karşıladığını bildirdi. İngiltere, İrlanda, Kıbrıs, Bulgaristan ve Romanya ise Schengen sistemi dışında kalan AB üyeleri.

Avrupa Komisyonu üye ülkelerin bu hafta konuyu ele alacağını ve ne karşılık verileceğini kararlaştıracağını açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Komisyonu, Avrupa Komisyonu Haberleri, İsviçre Schengen, Libya lideri Muammer Kaddafi, Libya Schengen Ülkeleri, Libya Schengen Üyesi,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları