Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Leonardo da Vinci’nin kayıp baş yapıtı bulundu

02 Temmuz, 2011 | 17:15

Leonardo da Vinci’nin kayıp baş yapıtı, ABD’deki özel bir koleksiyonda bulundu.

NationalTürk ‘ün haberine göre, yüzyıllar sonra, Leonardo da Vinci’nin kayıp baş yapıtı 9 Kasım-15 Şubat 2012 tarihleri arasında Londra’da bulunan National Gallery’de halka sergilenecek.

Orjinal ismi‘’ Salvator Mundi ‘’, ‘’ Dünyayı Kurtaran’’ anlamına gelen, boyu 66 cm, eni 46 cm olan tuval üzerine yağlıboya tabloda “Dünyayı Kurtaran” İsa, sağ eliyle kutsama işareti yaparken sol elinde göksel bir küre bulunuyor.

İlk olarak, Stuart hanedanından kral II. Charles’ın koleksiyonuna kaydedilen tablo, daha sonra XIX. Yüzyılın Britanya’lı koleksiyonerlerinden Sir Francis Cook’un koleksiyonunda yeniden ortaya çıkmış. Leonardo’yla olan bağlantısı kaybolduğundan yaklaşık 1500’lü yılları imleyen “Milano Okulu’na ait” ibaresiyle kayda geçmiş.

Kayıp da Vinci eserlerinden biri olan tabloya paha biçilemiyor

Sanat alım-satımı konusunda uzman bir dergi olan Artnews Magazine tabloya en az 200 milyon dolar değer biçiyor. Tabloyu Toskanalı Büyük Ustanın yapmış olduğu, önceki bir restorasyon sırasında eklenen reçine tabakasının solmuş tablodan kaldırılmasından sonra anlaşılmıştır.

Orjinalinden Çeviri : MSGSU, Dev. Kons. Ögr.Grv.Neşe KILDACI

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Da Vinci, Da Vinci Kayıp Eser, Dünyayı Kurtaran Leanordo da Vinci, Leanordo da Vinci Dünyayı Kurtaran, Leanordo da Vinci Salvator Mundi, Leanordo da Vinci Tablo, Leonardo da Vinci, Leonardo da Vinci Eserleri, Salvator Mundi, Salvator Mundi Leanordo da Vinci,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları