Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Leonardo Da Vinci’ ye ait olduğu sanılan eserler bulundu

12 Mart, 2012 | 17:15

İtalyan uzmanlar, Yüzyılın Mucidi Leonardo da Vinci’ye ait olduğu sanılan tamamlanmamış bir fresk bulduklarını tahmin ediyorlar.

Leonardo da Vinci’nin bitmemiş freski “Anghiari Savaşı”nı uzun süredir arayan İtalyan mühendis Maurizio Seracini Floransa belediye başkanlığında yaptığı açıklamada, Palazzo Vecchio’nun (Vecchio Sarayı) en büyük salonlarından birinde gizli bir duvarda ünlü ustanın kayıp eserinin izlerine rastladıklarını belirtti.

Giorgio Vasari’nin bir freskinin bulunduğu bölümünü altındaki saklı kalmış bir başka duvarda mikro kameralar ile yapılan inceleme sonucu Leonardo da Vinci’nin kullandığı renklerle bezenmiş bir freskin izini bulduklarını belirten Seracini, ilk teknik inceleme sonucu gizli duvardaki freskte Leonardo da Vinci’nin fresklerinde kullandığı kırmızı, siyah ve bej renkli organik boyanın izine rastladıklarını söyledi.

İtalyan uzman, buldukları freskten numuneleri laboratuvarda inceleyeceklerini belirterek, ilk sonuçların cesaret verici olduğunu kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Leonardo da Vinci, Leonardo da Vinci Eserleri, Leonardo da Vinci'nin bitmemiş freski, Leonardo da Vinci'nin freski, Leonardo da Vinci'nin freskleri, Palazzo Vecchio, Vecchio Sarayı, Yüzyılın Mucidi, Yüzyılın Mucidi Leonardo da Vinci,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları