Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lenin’in mozolesi yeniden açılıyor

03 Nisan, 2015 | 08:52

Şubat ayında bakım çalışmaları nedeniyle kapatılan Lenin mozolesi, yeniden halka açılıyor.

Vladimir İlyiç Lenin’in Rusya’nın başkenti Moskova’nın simgelerinden Kızıl Meydan’da bulunan mozolesi, 18 Nisan’dan itibaren yeniden halka açılacak. Moskova’nın en önemli turistik çekim merkezlerinden biri olan mozole, yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi görüyordu.

Mozole, 16 Şubat’ta rutin bakım ve ilaçlama çalışmaları nedeniyle kapatılmıştı. Özel bilim heyeti, her yıl Lenin’in kadavrasını koruyabilmek amacıyla böyle bir ilaçlama yapıyor.

Mozole normalde pazartesi günleri hariç her gün 10.00-13.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor. Ancak kamera ya da sırt çantası ile mozoleye girmek yasak.

Kaynak: MoskovaLife

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kızıl Meydan, Kızıl Meydan moskova, Lenin, Lenin moskova, Lenin Mozolesi, Lenin mozolesi moskova, Lenin rusya, Rusya, rusya haberleri, Rusya Kızıl meydan, Rusya Moskova,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları