Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lenin’in mozolesi yeniden açılıyor

03 Nisan, 2015 | 08:52

Şubat ayında bakım çalışmaları nedeniyle kapatılan Lenin mozolesi, yeniden halka açılıyor.

Vladimir İlyiç Lenin’in Rusya’nın başkenti Moskova’nın simgelerinden Kızıl Meydan’da bulunan mozolesi, 18 Nisan’dan itibaren yeniden halka açılacak. Moskova’nın en önemli turistik çekim merkezlerinden biri olan mozole, yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi görüyordu.

Mozole, 16 Şubat’ta rutin bakım ve ilaçlama çalışmaları nedeniyle kapatılmıştı. Özel bilim heyeti, her yıl Lenin’in kadavrasını koruyabilmek amacıyla böyle bir ilaçlama yapıyor.

Mozole normalde pazartesi günleri hariç her gün 10.00-13.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor. Ancak kamera ya da sırt çantası ile mozoleye girmek yasak.

Kaynak: MoskovaLife

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kızıl Meydan, Kızıl Meydan moskova, Lenin, Lenin moskova, Lenin Mozolesi, Lenin mozolesi moskova, Lenin rusya, Rusya, rusya haberleri, Rusya Kızıl meydan, Rusya Moskova,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları