Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lech Kaczynski’ye suikast iddiaları bitmiyor

21 Nisan, 2010 | 09:59

Polonya Devlet Başkanı Lech Kaczynski’nin Rusya’nın Slomensk şehrinde düşen uçağıyla ilgili şüpheler devam ediyor.

Polonya’nın saygın gazetelerinden Rzeczortpospolita gazetesi, Cumhurbaşkanın Varşova’ dan Smolensk’e doğru uçarken yalnız olmadığını ve uçağın Polonya askeri istihbaratı SKW tarafından özel bir GPS alıcıyla sürekli bir biçimde izlendiğini iddia etti.

Rzeczortpospolita gazetesi, düşen uçak hakkında SKW nin hangi bilgiye sahip olduğu henüz bilinmediği ancak en azından irtifa, hız ve yer gibi önemli uçuş parametreleri kayıt edildiğini kaydetti.

Pilotlar, diğer uçaklar ve Smolensk’teki kontrol kulesi arasındaki konuşmaların muhtemelen askeri istihbarat tarafından kayıt edildiğini vurgulayan gazete, Polonya askeri istihbaratının bağımsız bir organ olduğunu ve Polonya Başsavcılığı tarafından kontrol edilmediğini, ayrıca Tupolev Ordu’ya ait bir uçak olması nedeniyle uçuşlarının izlediğini ifade etti.

Polonya ve Alman internet haber ajansı ‘PolskaWeb’, Polonya’nın muhtemelen Cumhurbaşkanı Kaczynski’nin öldürüldüğü konusunda önemli kanıtlara sahip oluduğunu ve Rusya’yı ikinci ‘Katin katliamı’yla suçlayabileceğini yazdı.

PolskaWeb, 10 Nisan’da meydana gelen ve Polonya Cumhurbaşkanın içinde bulunduğu uçak kazasıyla ilgili yakın zamanda kamuoyunu daha fazla bilgilendireceklerini ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Lech Kaczynski, Lech Kaczynski Ölüm, Lech Kaczynski Polonya Devlet Başkanı, Lech Kaczynski Slomensk, Lech Kaczynski Suikast, Lech Kaczynski Uçak Kazası, Polonya, Polonya Başsavcılığı, Slomensk,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları