Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lazer ışıkları pilotları zor duruma sokuyor

21 Mayıs, 2010 | 09:44

İniş ve kalkışları sırasında uçaklara tutulan ve pilotların dikkatini dağıtığı için uçuş güvenliğini riske sokan lazer ışıkları pilotlar için büyük sorun teşkil ediyor.

Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte Atatürk Havalimanı çevresindeki otel ve eğlence merkezlerinde yapılan lazer ışıklı gösterilerin yanı sıra vatandaşlar tarafından da eğlence amaçlı kullanılan lazer ışıkları pilotları zor duruma sokuyor.

Dün gece saat 22.00 sıralarında Atatürk Havalimanı’na iniş için alçalan THY’nin TK 963 sefer sayılı Ercan-İstanbul uçağının pilotu, Yeşilköy sahilinden uçağa lazer tutulduğunu rapor edince emniyet birimleri alarma geçti. Pilotun durumu Atatürk Havalimanı Uçuş Kontrol Merkezi’ne bildirmesinin ardından DHMİ yetkilileri durumu Yeşilköy Karakol Amirliği’ne bildirdi. Uçak ise sorunsuz bir şekilde inişini tamamladı.

Polis ekipleri sahil bölgesinde geniş çaplı bir araştırma başlatırken bu tür olayların yaşanmaması için daha titiz bir çalışma yürütüldüğü öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Jet Havayolları Pilotları, Kaptan Pilot, Lazer ışıkları, Lazer ışıkları Pilot, Pilot, Pilot Lazer Işığı, Pilotlar, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları