Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lav Şaheserleri: Galapagos Adaları!

27 Aralık, 2012 | 15:14

The-galapagos-islands Galapagos Adaları’na gidip bu soğuk kış aylarında ısınabilir, meşhur kaplumbağaları ve hala aktif olan yanardağların büyülü görüntüsüne yakından tanık olabilirsiniz!

Üst üste binmiş lav akıntılarından oluşan Galapagos Adalarındaki bir bölümü hala etkinliğini sürdüren çok sayıda yanardağ vardır.Yüksek yanardağlar, kraterler ve yarlar, adanın sarp ve engelli yapısını daha da belirginleştirir. Galapagos Adaları; Ekvator’un yaklaşık 1.000 km batısında, Pasifik Okyanusu’nda yer alan ve Ekvator’a bağlı takımadalardır. Uzak ve izole bir konumda olan adalar, toplam 50,000 km² yüzölçüme sahiptir. Bu büyüleyici adalar, sayısız çeşitlilikte, olağan dışı sualtı ve su üstü canlılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Ayrıca adanın bir kısmının (Isabela’nın kuzey uzantısı) deniz atına benzemesi de turistlerin ilgi kaynaklarından biri olmuştur. Kara kaplumbağalarının adada bulunması birçok turiste ilgi odağı olmuş, avcıların akınlarıyla günümüzde türleri tehlike altındadır. Günümüzde adalarda yaşam gelişmeye açıktır.

Galapagos, bütün yıl boyunca ziyaret edilebilecek bir destinasyondur. İklimi, astropikal kategoridedir ve sıcak El Nino akıntısı ile soğuk Humboldt akıntısı tarafından düzenlenmektedir. Buna göre 2 ayrı mevsimi mevcuttur; Sıcak ve kısmen yağışlı sezon ve kuru sezon.

Adalar grubu; 14 büyük ada, ( Isabela, Santa Cruz, San Salvador (Santiago, James), Fernandina, San Cristóbal, Floreana (Santa Maria), Marchena, Española, Pinta, Santa Fe, Genovesa, Pinzón, Darwin ve Wolf ), 8 daha küçük ada ve 40 minik adacıktan oluşmaktadır. Volkanik bir yapıya sahip olan adalar, içerisinde kendine özgü birçok biyolojik tür barındırmaktadır. Üst üste binmiş lav akıntılarından oluşan Galapagos Adaları’nda bir bölümü hala etkinliğini sürdüren çok sayıda yanardağ mevcuttur.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adalar, Galapagos, Lav adaları, Maldiv Adaları, takım adaları, Türk Hava Yolları Uçuşları,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları