Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Latin Amerika’nın renkli ülkesi Kolombiya’da gezilecek yerler

09 Ekim, 2018 | 12:39

Latin Amerika'nın renkli ülkesi Kolombiya'da gezilecek yerler

Latin Amerika’nın tarihi kasabaları, birbirinden güzel sahilleri, sokaklarındaki renkli binaları ile turistlerin dikkatini çeken Kolombiya, gezginlerin mutlaka ziyaret etmek istedikleri yerlerin başında gelen bir ülke. İşte Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği Latin Amerika’nın renkli ülkesi Kolombiya’da gezilecek yerler hakkında bilgiler…

Büyüleyici güzellikteki kumsalları ve denizi, karlarla kaplı dağları, muhteşem güzellikteki doğası, el değmemiş ormanlarıyla tatilinde çeşitlilik isteyen turistlerin gözdesi haline gelen Latin Amerika‘nın bu şirin ülkesi, vadettiği güzelliklerle herkesin aklını çeliyor.

Latin Amerika'nın renkli ülkesi Kolombiya

Latin Amerika’nın renkli ülkesi Kolombiya’da gezilecek yerler

Güvenliği ile ilgili sıkıntılı günleri geride bırakmış olan Kolombiya, artık turistleri en güzel şekilde ağırlamak için çok dikkatli davranıyor. Latin Amerika‘nın renkli ülkesi Kolombiya hakkında ortaya atılan olumsuzlukların günümüzde gerçeği yansıtmadığını çok daha yakından görebilirsiniz.

Bogota, Güney'in en büyüklerinden

Bogota, Güney’in en büyüklerinden

10 milyonluk nüfusu ile Güney Amerika’nın en büyük kentlerinden bir olan Bogota’nın tarihi bölgesi olan La Candelaria, turistler için muhteşem bir yer. Vizesiz gidilebilen ülkeler arasında yer alan Kolombiya’nın bağımsızlık mücadelesinin başladığı bu bölgede kültür ve sanat oldukça gelişmiş.

Onlarca tarihi kiliseye ve müzeye ev sahipliği yapan La Candelaria’nın kalbi ise Simon Bolivar Meydanı. Bu meydanda meclis binası, büyük katedral, başkanlık sarayı gibi tarihe şahitlik etmiş yerleri görebilirsiniz.

WTS ile Kolombiya’yı keşfedin!

Meydanın biraz ilerisinde de Museo del Oro adlı bir altın müzesi bulunmakta. Latin Amerika’nın renkli ülkesi Kolombiya’da gezilecek yerler arasında mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir müze burası. Tarihi altın ve paraların sergilendiği müze, gerçekten de göz kamaştırıcı güzellikte.

Kolombiya Lüksün diğer adı: Zona Rosa

Lüksün diğer adı: Zona Rosa

Kolombiya’da gezilecek yerler arasında bulunan Zona Rosa, Bogota’nın merkez sınırları içerisinde yer alıyor. Oldukça lüks eğlence mekanlarının yer aldığı bu bölgede gerçekten turistler için güzel anlar yaşatılmakta. Ancak Kolombiya’da eğlencenizi biraz daha uyguna getirmek isterseniz o zaman La Candelaria bölgesinde daha uygun mekanları ziyaret edebilirsiniz.

UNESCO'nun korutuğu kent Cartagena

UNESCO’nun koruduğu kent Cartagena

Latin Amerika’nın renkli ülkesi Kolombiya’da gezilecek yerlerinin en önemlilerinden biri de ülkenin en önemli tatil merkezlerinden biri olan Cartagena. Kolombiya’nın en tarihi kenti olan liman şehri Cartagena, UNESCO’nun ‘Dünya Kültür Mirası’ listesinde bulunmakta.

Cartagena kenti yeni ve eski olmak üzere ikiye ayrılırken, bir tarafında gökdelenleri, alışveriş merkezleriyle yeni şehri oluşturmakta. Tarih kokan rengarenk evleri ve günümüze kadar uzanan tarihi eserleriyle eski şehir Kolombiya’nın diğer yüzünü yansıtmakta.

Cartagena’da, Chiva Bus adı verilen parti otobüslerine binerek, Kolombiyalı müzik gruplarının canlı müziği eşliğinde tura katılmanızı tavsiye ederiz.

Kolombiya'nın eğlence hayatı Medellin'de atıyor

Kolombiya’nın eğlence hayatı Medellin’de atıyor!

Bir Latin Amerika ülkesi olan Kolombiya’nın genelinde olduğu üzere, Medellin’de de her an bir hareket bulunmakta. Dans, müzik ve eğlence Medellin’de tam anlamıyla doruklarda yaşanmakta. Burası Kolombiya’nın kültür ve sanatın başkenti olarak kabul ediliyor.

Eğer tatilinizde Kolombiya’yı seçerseniz, Medellin gecelerini de mutlaka seversiniz. Dünyanın bir çok yerinden daha güzel eğlence imkanı sunan bu kente hayran kalacaksınız. El Poblado bölgesi şehrin en hareketli yeri.

Şehir merkezinde bulunan Fernando Botero Müzesi, Medellin’in en ünlü sanatçısı ve yaptığı sıra dışı heykeller ile tanınmakta. Medellin’de teleferik ile çıkılan ve oldukça büyük bir park olan Parque de dos Deseos’a da mutlaka uğrayın.

Kolombiya'da Guatape'yi mutlaka görün

Guatape’yi mutlaka görün

Guatape, Latin Amerika’nın renkli ülkesi Kolombiya’da gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahip. Medellin’in yakınlarındaki Guatape, eşi benzeri bulunmayacak şirin bir kasaba. Rengarenk boyanmış evleri, tarih kokan sokakları ile sanki bir film setinden fırlamış gibi duran Guatape’de gelenek, evlerin duvarlarına minik desenler çizilmesiyle başlamış. Bu şirin kasabanın her sokağında farklı bir manzarayla karşılaşmaktasınız.

Buraya gelen turistler, “Gördüğüm en renkli ve en sıcak kasaba” şeklinde yorum yaparlarken, masalsı güzellikteki Guatape’den zorla ayrılmak zorunda kalıyor.

Kolombiya'da Salsa denince ilk akla gelen isim: Cali

Salsa denince ilk akla gelen isim: Cali

Latin Amerika ülkelerinin olmazsa olmazı, dans ve müzik Kolombiya’da da çok farklı değil. Kolombiya’da ‘salsa’ denilince akla ilk yer ise Cali. Salsa’nın başkenti olarak bilinen Cali’ye gittiğinizde bunun nedenini hemen anlayacaksınız. Dansın, müziğin ve eğlencenin enerjisi sizi adeta sarıp, unutulmaz bir ziyafet sunacaktır.

Ayrıca Cali’ye yılbaşında gidecek olursanız, muhteşem Christmas ışıklarını izleme şansını da yakalamış olursunuz.

Küçük Küba Cartagena de Indias

Küçük Küba Cartagena de Indias

Cartagena, Güney Amerika kıtasında İspanyollar tarafında ilk sömürgeleştirilen ve köle ticaretinin başladığı ilk yer. Bu iki sebepten dolayı, kolonyal mimarinin en güzel örneklerini burada göreceksiniz ve etnik çeşitliliği en çok burada hissedeceksiniz.

İnsanların gözünde farklı bir yere sahip olan Küba‘yı andıran bu kentte, sanki ‘zamanda yolculuk’ yapıyormuşsunuz hissine kapılabilirsiniz. İşte bundan ötürü de Cartagena de Indias Kolombiya’nın en çok turist çeken yeri. Cartagena de Indias’da Karayip’in o kendine has atmosferini sonuna hissetmeniz mümkün.

Cartagena de Indias’da tatil için en güzel yer ise İsla Baru. Burası gerçekten muazzam güzellikte bir yer. Başlarının üstünde sepet taşıyan kadınlar gibi her yerde göremeyeceğiniz, tatilinize nek katacak güzellikte bir yer arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Turistlerin istila ettiği kasaba Taganga

Turistlerin istila ettiği kasaba Taganga

Şimdilerde turistlerin istilasına uğrayan Taganga, eskiden küçük bir balıkçı kasabasıydı. Mutlaka görülmesi gereken güzelliklere sahip olan Santa Marta’ya bağlı Taganga, Kolombiya’nın diğer yerlerine göre daha ucuz bir kasaba.

Teknelerle merkezden ulaşım sağlayabileceğiniz Playa Grande ve Playa Rosita adlı iki kumsala sahip olan Taganga’nın merkezinde de deniz keyfi yaşayabilirsiniz.

Kolombiya Tayrona Milli Parkı

Tayrona Milli Parkı

Tayrona Milli Parkı da Santa Marta bölgesinde yer almakta. Santa Marta’ya 70 kilometre uzaklıkta bulunan Tayrona Milli Parkı’na ulaşım otobüslerle sağlanmakta. Gerçekten çok büyük olan bu parkı gezmek için belki de birkaç gün ayırmanız gerekebilir. Gelen turistler de zaten burada bulunan çadırlarda veya hamak alternatifi ile buranın keyfini çıkarmaktalar.

Milli Park’ta günümüzde hala yerli halktan insanların yaşamakta. Turistlerle iletişim kurmak istemeyen bu halk, kendine has yaşamıyla insanlardan uzak durmakta. Ancak Tayrona Milli Parkı, belki de dünyanın en güzel kumsalı ve denizini size sunmakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bogota, Cali, Cartagena, Cartagena de Indias, Güney Amerika, Kolombiya, Kolombiya'da gezilecek yerler, Küba, La Candelaria, Latin Amerika, Medellin, salsa, Taganga, Tayrona Milli Parkı, UNESCO Dünya Kültür Mirası, vizesiz gidilen ülkeler, Vizesiz yurt dışı turu, Zona Rosa,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları