Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Latin Amerika ve Karayipler Topluluğu Zirvesi Küba’da

30 Ocak, 2014 | 12:05

Fidel Castro

Latin Amerika ve Karayipler Topluluğu’nun (CELAC) 2. zirvesi Küba’nın başkenti Havana’da yapılıyor. Devlet başkanları, Küba Devrim Lideri Fidel Castro’yu ziyaret etti.

CELAC zirvesine 33 ülkenin devlet başkanı ve temsilcilerinin yanı sıra gözlemci olarak Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun katılıyor. Zirvenin açılışını yapan 82 yaşındaki Küba Devlet Başkanı Raul Castro, konuşmasında, ortak siyasi alanın oluşturulmasının bölge için esas olduğunu vurguladı.

Nikaragua Devlet Başkanı Daniel Ortega da ”Bugün, Küba, Amerikamızın başkenti” ifadesini kullandı.

Katılımcıların bugün ”Havana Bildirisi”sini kabul etmesi bekleniyor. Bildiri, Latin Amerika’da ”barış bölgesi”, yoksulluk, gıda güvenliği, tarımın geliştirilmesi, teknik ve bilim alanlarında işbirliği, ekonomik ve finansal entegrasyon gibi yaklaşık 80 konu başlığını kapsıyor.

Bu arada, zirveye katılan liderler eski Küba lideri Fidel Castro’yu da ziyaret etti.

Öte yandan Ban Ki-mun da Fidel Castor ile bir görüşme yaptı. BM Genel Sekreterlik Sözcülüğü’nden yapılan açıklamada, 55 dakika süren görüşmede Suriye, Orta Afrika Cumhuriyeti, Güney Sudan ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ndeki gelişmeler ele alındı. Görüşmede ayrıca gıda güvenliği, nükleer silahlanma, binyıl kalkınma hedefleri, sürdürülebilir kalkınma ve iklim değişikliği konuları da gündeme geldi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Amerika, Arjantin, Avrupa, Avrupa Birliği, Ban Ki-mun, CELAC, celac küba, Dominik Cumhuriyeti, Fidel Castro, fidel castro celac, Havana, Hugo Chavez, Küba, Küba Haberleri, küba havana CELAC, Latin Amerika, latin amerika ve karayipler,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları