Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Latin Amerika’nın ilk yerli iletişim uydusu uzayda!

17 Ekim, 2014 | 08:39

Latin Amerika ülkesi Arjantin’in tamamen yerli teknolojiyle ürettiği ilk iletişim uydusu olan ARSAT-1 uzaya fırlatıldı.

Latin Amerika‘da yerli teknoloji ile üretilen ilk uydu olma özelliğini taşıyan ARSAT-1, Fransız Guyanası’ndaki Kourou uzay üssünden uzaya fırlatıldı.

Uydunun fırlatılmasının ardından Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklama yapan Arjantin Cumhurbaşkanı Christina Fernandez, “ARSAT-1 uzay yolunda. Ne kadar heyecan verici” ifadelerini kullandı.

Arjantin’de 7 yılı aşkın bir sürede yaklaşık 500 bilim insanının çalışmasının ürünü olan ARSAT-1, yörüngesine oturduktan sonra 15 yıl boyunca Arjantin, Şili, Paraguay ve Uruguay’a dijital televizyon ve cep telefonu hizmetleri sağlayacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arjantin, Arjantin arsat uydusu, Arjantin ARSAT-1, Arjantin Cumhurbaşkanı, Arjantin teknoloji, Arjantin uydusu, ARSAT-1, Christina Fernandez, Latin Amerika, Latin Amerika arjantin, Latin Amerika arsat, Latin Amerika arsat uydusu, Latin Amerika uydu, Paraguay, Şili, Uruguay,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları