Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Latin Amerika’nın ilk yerli iletişim uydusu uzayda!

17 Ekim, 2014 | 08:39

Latin Amerika ülkesi Arjantin’in tamamen yerli teknolojiyle ürettiği ilk iletişim uydusu olan ARSAT-1 uzaya fırlatıldı.

Latin Amerika‘da yerli teknoloji ile üretilen ilk uydu olma özelliğini taşıyan ARSAT-1, Fransız Guyanası’ndaki Kourou uzay üssünden uzaya fırlatıldı.

Uydunun fırlatılmasının ardından Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklama yapan Arjantin Cumhurbaşkanı Christina Fernandez, “ARSAT-1 uzay yolunda. Ne kadar heyecan verici” ifadelerini kullandı.

Arjantin’de 7 yılı aşkın bir sürede yaklaşık 500 bilim insanının çalışmasının ürünü olan ARSAT-1, yörüngesine oturduktan sonra 15 yıl boyunca Arjantin, Şili, Paraguay ve Uruguay’a dijital televizyon ve cep telefonu hizmetleri sağlayacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arjantin, Arjantin arsat uydusu, Arjantin ARSAT-1, Arjantin Cumhurbaşkanı, Arjantin teknoloji, Arjantin uydusu, ARSAT-1, Christina Fernandez, Latin Amerika, Latin Amerika arjantin, Latin Amerika arsat, Latin Amerika arsat uydusu, Latin Amerika uydu, Paraguay, Şili, Uruguay,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları