Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Latin Amerika İle Ortak Dizi Çekimi, Turizmi Geliştirecektir

20 Şubat, 2017 | 09:32

türkdizileri turizmtatilseyahat

Latin Amerika İle  Ortak Dizi Çekimi, Turizm Geliştirecektir Önerisi DEİK Tarafından Geldi

Son dönemde dizi ve film ihracatının 100 milyon dolara yaklaştığını ve bu alanda Latin Amerika ülkeleri ile ortak işbirliğine hazırlanılıyor. DEİK Türkiye – Amerika İş Konseyleri Koordinatörü Aykut Eken ” Latin Amerika ülkeleri ile ortak iş birliği yaparak, turizmi ve ticareti canlandırabiliriz” dedi.

Türk dizileri ihracatı yıllık 100 milyon dolara yaklaştığını, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) da dizilerin turizme ve ticarete katkısını arttırmak için harekete geçti. DEİK Amerika İş Konseyleri Başkanları Koordinasyon Toplantısında gündem maddeleri olan Türk dizileri için, Latin Amerika ile ortak çalışmalar gündeme geldi. DEİK Türkiye- Amerika iş konseyleri koornidatörü Aykut Eken ” Özellikle Latin Amerika ülkeleri ile yapılacak projeler, hem Türkiye’nin tanıtımına katkı yapacak hem de ticareti arttırmak için sıcak bir ortam yaratacak diye konuştu.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aykut Eken, DEİK, DEİK Türkiye- Amerika İş Konseyleri Koordinatörü Aykut Eken, Latin Amerika, Turizm sektörü, Türk Dizileri, Uluslararası Dizi,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları