Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Latin Amerika Chavez’i anıyor

06 Mart, 2014 | 10:38

hugo-chavez-venezuela-latin-amerika Uzun süre kanserle mücadele eden ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Hugo Chavez, ölümünün birinci yıl dönümünde Venezuela ve Latin Amerika’da etkinliklerle anılıyor.

Uzun süre kanserle mücadele eden geçen yıl 5 Mart’ta 58 yaşında hayatını kaybeden eski Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez’in naaşının bulunduğu askeri müzede Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun katılımıyla tören düzenlendi.

Chavez’in ölüm yıl dönümü, ülke genelinde gösterilerin tırmandığı bir döneme denk gelirken, eski lideri anmak için Venezuela’da 10 gün süreyle etkinlikler düzenlenecek.

Bu arada Küba Devlet Başkanı Raul Castro, yıl dönümü nedeniyle geldiği Venezuela’da Chavez’in naaşını ziyaret ederek beyaz çiçek bıraktı.

Kanser tedavisi nedeniyle Küba’da tedavi gören Chavez, 18 Şubat 2013′te Venezuela’ya dönmüş ve bir süre sonra hayatını kaybetmişti. Siyaset bilimciler, Chavez’in ölümünün ardından ülkenin derin bir siyasi kutuplaşmaya yöneldiğini savunuyor.

İktidara geldiği ilk günden itibaren halkçı politikalar izleyen Chavez’i, ABD 2002’de bir darbeyle devirmeye çalıştı ancak başarısız oldu. Chavez, Sadece kendi ülkesinde değil, Latin Amerika ve tüm dünyada da yoksulların ve ezilenlerin sesini duyurmaya çalıştı.

NationalTürk

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Devrim Müzesi, Devrim Müzesi Venezuela, Hugo Chavez, Hugo Chavez anma töreni, Hugo Chavez Haberleri, Hugo Chavez Kanser, Hugo Chavez kimdir, Hugo Chavez Küba, Hugo Chavez Latin Amerika, Hugo Chavez ölüm yılı, Hugo Chavez ölümü, Küba, Küba Devlet Başkanı, Küba devlet başkanı Raul castro, Küba Kanser tedavisi, Latin Amerika, Latin Amerika haberleri, Nicolas Maduro, Nicolas Maduro Venezuela, Raul Castro, Venezuela Devlet Başkanı, Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları