Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lapta Turizm Festivali’nden renkli görüntüler

20 Haziran, 2014 | 11:11

Lapta Turizm Festivali'nden renkli görüntüler Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Girne İlçesine bağlı Lapta Beldesinde her yıl düzenlenen ve bu yıl 7. si gerçekleştirilen Lapta Turizm Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Festival çerçevesinde, 50’yi aşkın yarışma gerçekleştirilirken, 4. Fotoğraf Sergisi Açılışı ve Ödül Töreni de KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun da katılımı ile gerçekleştirildi.

Antalya’dan heyet Lapta’da…

Lapta Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde toplanan ve yabancı ülkeler Şili, Sırbistan gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye’den gelen halk oyunları ile dans gruplarının katıldığı kortej Lapta kent meydanına kadar sürdü. Burada aynı gece Ziynet Sali konseri düzenlenirken, festivale Türkiye’den katılan heyet ; KKTC Antalya temsilcisi Munir Korman, Antalya Macaristan Fahri Konsolosu Bekir Bülent Özsoy, Lüksenburg Büyük dukalığı Antalya Fahri Konsolosu Halit Bozabalı ve Turizm yazarı ve gazeteci Halil Öncü de Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy’a festival çerçevesinde teşekkür ve başarı dileklerinde bulundular.

Lapta Cumhurbaşkanı Eroğlu “ Adanın ekonomisinin motor gücü üniversite ve turizm!”

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, festivalin açılışın kurdelesini kestikten sonra yaptığı konuşmasında “ Adanın ekonomisine baktığınız zaman ekonominin motor gücü rahatlıkla söyleyebiliriz ki hizmet sektörleridir. Hizmet sektörlerinden birisi Üniversite ise diğeri turizmdir. Lapta’nın bir turizm cenneti olduğunu herhalde söylemeye bile gerek yok. Festivalin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy,” “Lapta’yı turizmde daha iyi noktalara taşımak istiyoruz”

Gecede konuşan Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy,” Amacımız yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar ile güzel beldemiz Lapta’yı turizmde daha iyi noktalara taşımaktır. Belediye olarak bu amaçla üniversitelerimizde, sivil toplum örgütleri ile turistik tesis sahipleri ile ve gönüllülerimiz ile hiç durmadan Lapta için projeler üretiyor ve bu projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Lapta’ya olan ilgiyi arttırabilmek ve turizm anlamında bölgemizin can damarı olan turizm sektörünü hareket kazandırmak için yapmış olduğumuz çalışmaları daha da ilerilere taşımak arzusundayız” dedi.

Son rakamlara göre turist sayısı KKTC’de 800 bine yaklaştı!

KKTC Türkiye Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ise yaptığı konuşmasında, “Kıbrıs’ın her değeri bugün tekrardan kendisini göstermeye başladı. Son rakamlara göre turist sayısı KKTC’de 800 bine yaklaştı. Eğer bunların içine öğrenci aileleri ve asker ailelerini de katacak olursak rakam 1 milyon 250 bine ulaştı. Bu şu demektir. Kuzey Kıbrıs gibi küçük bir yere gelen adanın her türlü değerini adanın her türlü potansiyelini görmek isteyecektir. Bu anlamda adanın her yerinde artan eko turizm, festival gibi aktivitelerin çeşitlendiğini ve arttığını görmekteyiz” dedi.

Lapta merkezinde elişi, yöresel yemek ve lezzetler yapanlar ise açtıkları stantlarda gelen konuklara alışveriş imkânı sundu. Bu arada yine Lapta merkezde eskilerle donatılmış bir eski Kıbrıs evi de ziyarete açılırken, fotoğraf sergisi de gezildi.

Halil ÖNCÜ-GİRNE –LAPTA

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Lapta, Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, Lapta festivali, Lapta Turizm Festivali, Lapta Turizm Festivali konser, Ziynet Sali, Ziynet Sali konseri,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları