Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lapland’daki cam igloların kaderi bir fotoğrafla değişti! İşte muhteşem başarı hikayesi

07 Kasım, 2017 | 12:03
Lapland'daki Cam İglolar

Lapland’daki Cam İglolar

Finlandiya’nın doğa harikası bölgesi Lapland’da cam iglolardan oluşan Kakslauttanen Arctic Resort’un havadan çekilmiş bir fotoğrafı sosyal medyada milyonlarca kez paylaşıldı ve artık tesis taleplere yetişemez duruma geldi.

NationalTurk’ün haberi;

Kuzey Finlandiya’nın mavi kış tonlarında parlayan cam igloların havadan çekilmiş bir fotoğrafı dünyanın dört bir yanında milyonlarca kez paylaşıldı ve izlendi. Bu kitlesel paylaşımlar, Saariselkä yakınlarındaki Kakslauttanen Arctic Resort’u taleplere yetişebilmek için daha da fazla yatırım yapmaya yönlendirdi.

Finlandiya’nın gözde turistik merkezlerinden Saariselkä yakınında yer alan Kakslauttanen Arctic Resort, artan talebi karşılamak için operasyonlarını genişletiyor. Benzersiz cam iglo şeklinde konaklama hizmeti sunan tesisin sahibi Jussi Eiramo “Bir aydan daha kısa bir sürede tüm inşaat projelerimizi tamamladık, bundan sonra 550 konuk için konaklama imkânı sağlayabileceğiz” dedi. 70 yaşındaki Eiramo, 1970’li yıllarda küçük bir kafe açarak işletmecilik hayatına başlamış. Daha sonra kafenin yanına birkaç küçük kulübe inşa eden girişimci, 80’li yıllarda ise genişlemeye ve kar elde etmeye başlamış. 90’lı yıllardaki finansal krizlerden kötü etkilense de 2000’li yıllarda broşürlerle doldurduğu otomobiliyle Avrupa’nın turizm fuarlarını gezmeye başlamış ve yabancı turistlerin dikkatini çekmeyi sonunda başarmış. Son dokuz yıldır ise yılda 5-10 milyon euro arasında değişen miktarlarda yatırım yapıyor ve yatırımlarını 2020’ye kadar sürdürmeyi planlıyor.

Muhteşem Kuzey Işıklarını yattığınız yerden izleyebilirsiniz

Muhteşem Kuzey Işıklarını yattığınız yerden izleyebilirsiniz

2010’lardaki başarı öyküsü ise Ralph Lauren moda evi, Vogue dergisinin fotoğraflarıyla taçlanmış. Rock yıldızı Alice Cooper’ın iglolarda konaklaması ise ününe ün katmış.

Son olarak da igloların havadan çekilmiş fotoğrafıyla dünyanın en tanınan turizm tesislerinden biri haline gelen Arctic Resort’un sahibi Eiramo, son dört yılda cirosunun 13.3 milyon euro arttığını belirtiyor. Potansiyel pazarı karşılamak için yeterli miktarda makul fiyatlı havayolu bağlantısı varsa, Saariselkä bölgesindeki turizmin önümüzdeki birkaç yıl içinde iki katına çıkacağını öngörüyor.

Ünlü cam igloların haricinde tesiste bin metrekarelik bir Noel Baba evi, 450 metre karelik bir sanat galerisi ve iglo görüntüleme kulesi de yer alıyor. Birkaç yıl içinde, 150 koltuklu bir planetaryumda, Lapland’ın dillere destan Kuzey Işıkları’nın izlenmesi için çalışmalar başlatılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cam İglo, Finlandiya, İglo, Kakslauttanen Arctic Resort, Lapland, Lapland Kuzey Işıkları, lapland turları, saariselka,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları