Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lapland’da Game Of Thrones’un buzdan oteli açıldı!

15 Ocak, 2018 | 17:54

Dünyada en çok izlenen dizilerin başında gelen Game of Thrones çılgınlığı, tüm dünyayı sarmış durumda. Game of Thrones dizisinden ilhamla Finlandiya’da bir otel açıldı.

Finlandiya’nın kuzeyinde yer alan Laponya bölgesi, igloları ve buz otelleriyle ünlü. Özellikle kar safarisi yapmak ve kuzey ışıklarını görmek için bölgeye akın eden turistler için tasarlanan oteller genellikle bölgenin kimliğini yansıtıyor. Buz ya da buz görünümü kazandırılmış otellerin yanı sıra dikkat çeken bir işletme de Game of Thrones konseptli tesis oldu.

Lapland Otelleri, HBO Nordic yapım şirketiyle anlaşarak “Game of Thrones” temalı buzdan oteli özel olarak yeni girdiğimiz yılda yaptırttı.

Buzdan ejderha!

20 bin metrekareden büyük bir alana yapılan etkileyici otelin yapımı için 20 milyon kilogramdan fazla kar ve yaklaşık 350 bin kilogram buz kullanıldı. Ve ne yazık ki bahar ayları geldiğinde bu muhteşem otel eriyip, gidecek.

Devasa büyüklükteki buzdan ejderha heykelleri değil sadece oteli süsleyen. Temaya uygun olarak Hall of Faces, Bravoo ve yine buzdan yapılı bir taht bile var.

Otelin 25 odası mevcut. Bu odaların da dekorasyonu yine konsepte uygun olarak misafirlerine kendilerini birer Lord veya birer Lady gibi hissettiriyor.

Otelde ısıtma yok!

Aslında aksi mümkün de olamazdı zaten ama gerçekten de odaların hiçbirinde ve otelin hiçbir yerinde ısıtma sistemi yok, yani buzdan soğukla tam anlamıyla başbaşa bir konaklama deneyimi var.

Bar, restoran ve hatta galeri ve ibadet yerleri bile buzdan yapılı burada. Konaklayan misafirler Snow Village ayrıcalıklarından da faydalanabiliyor.

‘Kuzey Işıkları’nı da seyrediyorlar!

Meraklılarına özel Kuzey Işıkları seyir tepesi de mevcut. Oralara gitmişken bu eşsiz deneyimi yaşamamak olmaz tabi. İsteyenler ve yeteri kadar cesur olanlar ren geyikleri ve Eskimo köpekleri ile doğa gezilerine çıkabiliyor.

Otel içinde, Braavos’da olduğu gibi Binalar Yüzü, buz devri heykellerindeki heyecanlar ve hatta buzdan yapılmış bir Demir Tabralı gibi “Oyunların Tanrıları” var.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Finlandiya Lapland Turları sizi bekliyor.

Konuklar burada Ice Bar, Ice Restaurant, Ice Şapeli ve kar buzu ile sanatın açık hava galerilerinin keyfini çıkarıyorlar.

Kuzey Işıkları’nı gözlemlemek veya geyiği görmek için bile burası mükemmel bir yer.

Burası yalnızca 8 Nisan 2018 tarihine kadar hizmet verecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Braavos, Bravoo, Buzdan otel, Eskimo, Finlandiya, Game of Thrones, Hall of Faces, HBO Nordic, kuzey ışıkları, Lapland Otelleri, Laponya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları