Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lapland ve Noel Baba evinden en güzel görüntüler

25 Kasım, 2014 | 15:05

Lapland noel baba

Noel Baba olarak bilinen Santa Claus’un evinin de yer aldığı Lapland noel ve yılbaşı turları büyük ilgi görmeye devam ediyor. Peki Finlandiya’nın Noel Baba ve kuzey ışıklarıyla ünlü Lapland kasabası neden bu kadar popüler?

Soğuk ve yağışlı hava Türkiye’yi etkisi altına alırken Avrupa’da da kış sezonu resmen başlamış durumda. Hem kayakseverler hem de ailesiyle birlikte huzurlu bir kış tatili geçirmek isteyenler tatil planlarını yapmaya başladı bile. Son dönemde Finlandiya’nın kuzeyindeki Lapland, meşhur Ren geyikleri, Noel Baba evi ve dünyada çıplak gözle görülebilecek en büyüleyici doğa olaylarından biri olan kuzey ışıkları ile dünyanın her yerinden tatilcilerin dikkatini çekiyor.

Lapland foto galerisi için tıklayın

Lapland’ı da içinde barındıran Rovaniemi şehri en az Noel Baba kadar ren geyiği çiftlikleriyle de ünlü. Bölgeyi ziyaret eden turistler gündüzleri ren geyikleriyle gezip karın da keyfini çıkarırken hava karardığında ise doğal güzelliklere meşhur kuzey ışıkları da ekleniyor.

Lapland Noel Baba evinden görüntüler ve haberin detayları için tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
finlandiya noel baba, Lapland, lapland finlandiya, lapland foto galeri, lapland görüntüler, lapland turları, lapland turları video, Lapland turu, lapland turu video, lapland video, Noel Baba, noel baba evi, noel baba evi video, noel baba finlandiya, santa claus,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları