Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Lapland sezonu açıyor! İlk kar sevinci

14 Ekim, 2017 | 17:44

Karlar altındaki ormanları, Noel Baba köyü, kuzey ışıkları, iglo otelleri, hamamları ve muhteşem doğasıyla kış turizminin cennet bölgesi Lapland’ın bazı bölümleri ekim ortasında beyaza büründü.

NationalTurk’un haberi;

Eylül ayı ortasından itibaren kuvvetli yağmurların başladığı kuzey Lapland’da bu haftaki yağış, Finlandiya Meteoroloji Enstitüsü tarafından sezonun ilk kar yağışı olarak tanımlandı.

Finlandiya’nın uzak kuzeyindeki sakinler, Çarşamba günü beyaz bir manzaraya uyandı. Finlandiya Meteoroloji Enstitüsü (FMI) sabah saatlerinde Lapland’da birkaç santimetre kar örtüsü ölçüldüğünü açıkladı. Beyaza bürünen bölgeler enstitü tarafından Saariselkä kayak merkezi, Kittilä’deki Kenttärova, Salla’daki Värriö, Karesuvanto ve Ruuvaoja olarak açıklandı.

Finlandiya’nın Lapland bölgesinde asıl kar yağışları kasım ayında başlıyor ve uzun bir süre bölge karlar altında kalıyor. Lapland, Avrupa’da kuzey ışıklarının en güzel göründüğü yerlerin başında gelmesi, kayak merkezlerinin kalitesi, müthiş doğası, ren geyikleri ve Noel Baba köyüyle kış turizmi için insanları cezbediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Finlandiya, İlk Kar, kar yağışı, Lapland, Lapland Kar Yağışı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları