Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kuzey Kore Güney Kore bayrağını görünce çıldırdı / Londra Olimpiyatları 2012

26 Temmuz, 2012 | 15:09
Kuzey Güney Kore Bayrakları karıştı ortalık da karıştı

Kuzey Güney Kore Bayrakları karıştı ortalık da karıştı

Kuzey Kore kadın futbol takımı oyuncuları maç öncesi resimlerinin üzerinde ebedi düşmanları Güney Kore bayrağını görünce şok oldular. Skandal hata az kalsın Kuzey Kore’yi Londra Olimpiyat oyunlarından geri döndürecekti.

2012 Londra Olimpiyatları / Kuzey Kore kadın milli takımının Güney Kore bayrağı ile temsil edilmesi 2012 Londra Olimpiyatları açılış gününde muazam bir sıkıntı yarattı.

2012 Londra Olimpiyatları futbol müsabakalarının grup maçları kadınlar turnuvası ile başlandı. Kadın futbol müsabakalarında dün 1. tur maçları yapıldı. Ancak organizatörlerin hatası Londra Olimpiyatları’nda büyük skandala yol açtı.

Kadınlar G Grubu’ndaki Kolombiya ve Kuzey Kore, İskoçya’nın Glasgow şehrindeki Hampden Park Stadyumu’nda karşı karşıya gelecekti.

Saat 19.45’de başlaması planlanan maç Londra olimpiyat organizatörlerinin yaptığı hatadan dolayı 1 saat 5 dakika geç başladı.

Londra Olimpiyat Oyunları Skandal : Kuzey Kore Takımının suratına küfretsen bu kadar sıkıntı olmazdı !

Sahaya çıkmaya hazırlanan Kuzey Kore Kadın Milli Takımı, tribündeki dev ekrandan fotoğraflarının üzerinde kendilerinin Güney Kore bayrağı ile temsil edildiklerini görünce sahaya çıkmaktan vazgeçti.

Durumu protesto eden Kuzey Koreli çakma kadın gibi görünen oyuncular saha çıkmayınca, hataya imza atan Londra olimpiyat organizatörleri ve Kuzey Kore lideri genç diktatör Kim Jong Un’un devreye girmesi ile kriz çözüldü. Organizatörlerin Kuzey Koreli oyunculardan özür dilemesi ile skandal daha da büyümedi. Çantalarını toplamaktan vazgeçen Kuzey Kore kadın futbol takımı ve yöneticiler maça çıktı.

Kuzey Güney Kore Bayrakları karıştı ortalık da karıştı

Londra Olimpiyatları kadın futbolunda Kolombiya – Kuzey Kore karşılaşması Kuzey Kore’nin 2-0’lık galibiyeti ile sonuçlandı. Kuzey Koreli kadın futbolcular skandalın hışmını Kolombiyalı güzellerden almış oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2012 Londra Olimpiyatları, Güney Kore Bayrağı, Kuzey Güney, Kuzey Kore Bayrağı, Kuzey Kore Bayrak Skandalı, Kuzey Kore Güney Kore, Kuzey Kore Kadın Futbol Takımı, Londra 2012, Londra Olimpiyatları, Londra Olimpiyatları 2012, Londra Olimpiyatları Bayrak Skandalı, Londra Olimpiyatları Kadın Futbol, Londra Olimpiyatları Kuzey Kore, Olimpiyatlar Bayrak Skandalı, Olimpiyatlarda Skandal,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları