Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kuzey İrlanda ve Dubrovnik’te Game of Thrones turizmi patladı

24 Aralık, 2014 | 08:38

Tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi olan fantastik dizi Game of Thrones, çekimlerinin yapıldığı Kuzey İrlanda ve Dubrovnik’e turizm patlaması yaşatıyor.

Dünyanın birçok bölgesinden turistler, dizinin çekildiği şehirlere akın ediyor. Büyük bölümü Kuzey İrlanda’da çekilen dizinin, ülkeye gelen turist sayısında büyük bir artışa sebep olduğu konuşuluyor. Çekimleri farklı ülkelerde devam eden dizinin bazı sahneleri de Hırvatistan’ın turistik bölgesi Dubrovnik’te geçiyor.

Senelerce vizesiz olduğu için Türkiyeli turistlerin akınına uğrayan şehirlerden Dubrovnik, son yıllarda Game of Thrones sayesinde bolca turist çeken bir yer haline geldi.

Hırvatistan’ın küçük sahil kasabası Dubrovnik’in bizdekinin aksine yıkılmamış, el değmemiş antik dokusu, şehri Game of Thrones dizisinin çekimleri için ideal bir yer haline getiriyor. Sabah’ın haberine göre, şehrin göbeğinde krallıkların kurulduğu, savaşların yapıldığı ya da Lannister’ların birlikte yemek yediği yerleri görebiliyorsunuz.

Dizinin çekildiği mekanların büyük kısmı çekim olmadığı dönemlerde ziyarete açık. Ama bazı yerleri görmek için çok da az olmayan ücretler ödemek gerekiyor.

DUBROVNİK TURLARI İÇİN TIKLAYIN

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dubrovnik, Dubrovnik hırvatistan, Dubrovnik Turu, Game of Thrones, Game of Thrones dubrovnik, Game of Thrones haberleri, Game of Thrones hd izle, Game of Thrones hırvatistan, Game of Thrones irlanda, Game of Thrones izle, Game of Thrones turizm, Game of Thrones turu, Game of Thrones yeni sezon, Kuzey İrlanda, Kuzey İrlanda turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları